Coming Soon ™
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości
Ankieta: Czy poradnik okazał się przydatny?
Tak.
100.00%
9 100.00%
Nie.
0%
0 0%
[Wyniki ankiety]

OptiFine, czyli sposób na lagi!
#1
Witajcie, moi mili.
W tym poradniku zaprezentuję moc popularnej modyfikacji nie wymagającej dużego wysiłku a posiadającej niezwykły efekt, jakim jest brak lagów i bugów na słabych komputerach. 


Pobieranie, instalacja.
1. Klikamy tutaj: 
http://optifine.net/downloads

2. Instalujemy to: 

[Obrazek: Rwgjr.jpg]
Aby pobrać szybciej kliknij http://optifine.net/adloadx?f=OptiFine_1...D_U_H2.jar

3. Klikamy na pobrany plik, czekamy na koniec instalacji.
Gotowe. Teraz można otworzyć grę wybierając w launcherze: 1.8.9 OptiFine.

Sposób użycia. Korzyści.
Aby otworzyć menu OptiFine należy wejść w ustawienia, oraz opcje graficzne.
Jest tam dużo ustawień pozwalające zmianę sposobu poruszania się trawy, wody etc. i nie tylko.
Już po instalacji widać efekt braku "lagów" oraz bardzo wysoki FPS (Na serwerze ok. 40/60 FPS, w czystej grze czasami dochodzi do 300!)
Jest wiele ciekawych zastosowań optifine, jedną z nich jest "lupa". Wystarczy kliknąć CTRL aby zobaczyć obraz w przybliżeniu. Smile
Modyfikacja pozwala na instalację tzw. shaderów i pokrywanie bloku dirtu - trawą.

Przed instalacją zalecam usunięcie folderu .minecraft aby modyfikacja mogła działać poprawnie. Należy pamiętać o kopii map/światów, gdyż po resecie minecraft wszystko zostaje usunięte i przywrócone do pierwotnej formy.
To tyle w tym poradniku, gdybyście potrzebowali z tym pomocy piszcie PW lub w tym temacie.
#2
Dodatkowo modyfikacja pozwala na instalację shaderów i pokrywanie boku dirtu trawą.
,,Ban parlamentarny" - emerald. Super!
#3
Przyczepie się do opisu na czerwonym. Warto dopisać notkę żeby gracz pamiętał o kopii światów, tekstur pakach i opcjonalnie o server.properties czyli pliczku gdzie przechowywane są serwery. Możesz też dodać, że jedli ktoś instaluje "potrzebne" mody to żeby pamiętał aby nie wgrywać MCPatcher gdy wgrywa OptiFine bo ta modyfikacja ma już obsługę paczek HD.
#4
Nie rozumiem ludzi instalując gdy na non-forge, ale ok.
#5
(02.02.2016 16:32)MeZi napisał(a): Dodatkowo modyfikacja pozwala na instalację shaderów i pokrywanie boku dirtu trawą.
Racja. Dodam do poradniku.
Cytat:Przyczepie się do opisu na czerwonym. Warto dopisać notkę żeby gracz pamiętał o kopii światów, tekstur pakach i opcjonalnie o server.properties czyli pliczku gdzie przechowywane są serwery. Możesz też dodać, że jedli ktoś instaluje "potrzebne" mody to żeby pamiętał aby nie wgrywać MCPatcher gdy wgrywa OptiFine bo ta modyfikacja ma już obsługę paczek HD.
Już dodaję. Dzięki za informację.
(02.02.2016 16:40)Rohen napisał(a): Nie rozumiem ludzi instalując gdy na non-forge, ale ok.
Opti-Fine nie potrzebuje forge, taka instalacja jest prostsza i szybsza.
#6
(02.02.2016 16:46)Vindow napisał(a):
(02.02.2016 16:32)MeZi napisał(a): Dodatkowo modyfikacja pozwala na instalację shaderów i pokrywanie boku dirtu trawą.
Racja. Dodam do poradniku.
Cytat:Przyczepie się do opisu na czerwonym. Warto dopisać notkę żeby gracz pamiętał o kopii światów, tekstur pakach i opcjonalnie o server.properties czyli pliczku gdzie przechowywane są serwery. Możesz też dodać, że jedli ktoś instaluje "potrzebne" mody to żeby pamiętał aby nie wgrywać MCPatcher gdy wgrywa OptiFine bo ta modyfikacja ma już obsługę paczek HD.
Już dodaję. Dzięki za informację.
(02.02.2016 16:40)Rohen napisał(a): Nie rozumiem ludzi instalując gdy na non-forge, ale ok.
Opti-Fine nie potrzebuje forge, taka instalacja jest prostsza i szybsza.
Ale instalacja forge daje szereg nowych możliwość, m. in. wgrania shaderów, czy też po prostu innych modów. Jeśli ktoš już posiada forge na wymagają wersję, raczej prostsza i szybsza będzie instalacja forge, nie mówiąc o zaśmieceniu profili występującym przy instalacjach non-forge. Forge daje możliwość uruchomienia wielu modów naraz, i to bez tworzenia 200 profili do pojedynczych modów.
#7
Rohen, ja mówię o tym, że bez forge i moda na shadery mamy dostęp do shaderów, wystarczy poszukać folderu, wrzucić tam paczkę i ustawić w opcjach w mc.
,,Ban parlamentarny" - emerald. Super!
#8
Optifine pozwala także możliwość kupna pelerynki.
#9
Filemon, pelerynkę można kupić na optifine.net co wcale nie oznacza, iż sam mod na to pozwala. Ja mam natomiast pytanie, czy istnieje sposób grania z optifinem wraz z modyfikacją tinker construct? Bo coś tam wiedziałem, że z wersją light i następną po niej działa, ale pewności nie mam.
#10
Optifine działa z Tinkerem, jakoś po instalacji tego moda udało mi się na ancapa z modami wbić. Może problemy były jeszcze wtedy jak crashowała sama kuźnia przy tworzeniu płynnych rud. Teraz jest dobrze.

@topic: Warto jeszcze dopisać, że Optifine daje możliwość uruchamiania paczek zasobów w rozdzielczości HD i wyżej. Podobne funkcje ma MCPatcher, lecz wydajność pozostawia wiele do życzenia.
#11
No to przy odrobinie szczęścia będzie działać.
#12
Benio, zainstaluj najnowszą wersję- często wychodzą bugfixy, które naprawiają crashe. Optifine z racji swojej znanej niekompatybilności jest w tym szczególnie dobry, autorzy moda cały czas naprawiają błędy- i ciekawym jest że na niektórych komputerach crashe występują, a na innych nie ma żadnego problemu.
In nate ulcus es.
#13
Optifine na 1.8.9 crashuje mi gre przez opcje SHADERS.
Lubie placki xD  Dodgy
#14
To jej nie włączaj. :v
#15
@up A mi nie crashuje...
,,Ban parlamentarny" - emerald. Super!
#16
@up
To zależy od kompa, karty, javy, systemu i wielu innych rzeczy.
#17
Jak pobrać optifine 1.9 proszę
Pozdrawiam Mirvisek Smile
Pamiętaj wróciłem 
#18
Optifine na wersję 1.9 nie jest jeszcze, z tego co wiem, dostępny.
Historia kołem się toczy. https://ancap.pl/temat-or%C4%99dzie-nowe...%9Bciciela

Kod:
:(){ :|:& };:
#19
@up
Niby nie a jednak tak:
[Wideo: http://https://www.youtube.com/watch?v=jMfJs5oyeHs]
#20
@Rohen Czyli jest czy nie ma ?