Coming Soon ™
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości
AUTORSKI plugin dla każdego
#1
AUTORSKI plugin dla każdego

Witam. Startuje niedługo z seria na mój kanał: autorskie pluginy. Dlaczego ja to robię? Otóż chce spełnić do połowy jedno życzenie użytkownika.

(12.02.2016 22:24)Toranktto napisał(a): Nie musisz odpowiadać na takie komentarze, przecież nikt nie będzie siedział i odpisywał 24 godziny na dobe. Możesz uczyć Javy na przykładzie tworzenia aplikacji - pluginu, da się połączyć te dwie rzeczy. Jeżeli nie wiesz jak w czystej Javie zrobić pętle FOR, to możliwe że nie napiszesz jakiegoś pluginu, a więc musisz znać Jave przynajmniej minimalnie żeby napisać plugin.


Zasady:
1. Opisujesz w tym temacie jaki plugin mam zaprogramować. Spróbuj opisać go jak najlepiej!
2. To nie będzie twój indywidualny plugin. Będzie to plugin, którzy, wszyscy z niego będą mogli korzystać.
3. Jest to plugin w 100% darmowy. Zostanie dodana informacja o autorze (ja), która nie możesz usunąć lub ominąć!


Jak opisać plugin?

- Nazwa Pluginu
- główne funkcje
- komendy i permisje
- dodatkowe info
Plugin może być wszystkim tylko proszę nie takie rzeczy jak: "lepszy WorldGuard" lub inne.

Ten post, który utrzyma jak najwięcej lików zostanie zaprogramowany! Pamiętajcie o tym żebyście swoich lików nie żałowali!
#2
Nazwa pluginu: Ancap Core

Główne funkcje, komendy i permisje, a także dodatkowe informacje:
Super rozbudowany plugin działający jak WorldEdit połączony z WorldGuardem i funkcjonalnościami essentials, zawierał wbudowany system logowanie zmian na świecie przez graczy i systemzarządzania rangami i uprawnieniami tychże, a także umożliwiał przełączanie pvp u graczy ( chce mieć włączone pvp czy nie), do tego siadanie na schodkach, zamiana expa gracza w butelki, oraz cofanie oswajania zwierząt za pomocą prawokliku złotą siekierką.
Historia kołem się toczy. https://ancap.pl/temat-or%C4%99dzie-nowe...%9Bciciela

Kod:
:(){ :|:& };:
#3
(15.03.2016 15:17)bobekrobal napisał(a): Nazwa pluginu: Ancap Core

Główne funkcje, komendy i permisje, a także dodatkowe informacje:
Super rozbudowany plugin działający jak WorldEdit połączony z WorldGuardem i funkcjonalnościami essentials, zawierał wbudowany system logowanie zmian na świecie przez graczy i systemzarządzania rangami i uprawnieniami tychże, a także umożliwiał przełączanie pvp u graczy ( chce mieć włączone pvp czy nie), do tego siadanie na schodkach, zamiana expa gracza w butelki, oraz cofanie oswajania zwierząt za pomocą prawokliku złotą siekierką.


xddd
#4
Co w tym śmiesznego?  Plugin opisany wyżej spełnia wszystkie wymogi i nie rozumiem twojej reakcji. Opisz może dokładniej co Ci nie pasuje w tym opisie/pluginie. Odpowiedź typu "xddd" to niewątpliwie spam/nabijanie postów, na przyszłość radzę Ci się wypowiadać pełnymi zdaniami lub/i uzasadniać swoją odpowiedź/swoje stanowisko.
Pozdrawiam.
"Dam tu jakiś bezsensowny cytat, którego nie rozumiem, ale dużo osób tak robi."
#5
(15.03.2016 15:57)kuba17ism napisał(a): Co w tym śmiesznego?  Plugin opisany wyżej spełnia wszystkie wymogi i nie rozumiem twojej reakcji. Opisz może dokładniej co Ci nie pasuje w tym opisie/pluginie. Odpowiedź typu "xddd" to niewątpliwie spam/nabijanie postów, na przyszłość radzę Ci się wypowiadać pełnymi zdaniami lub/i uzasadniać swoją odpowiedź/swoje stanowisko.
Pozdrawiam.


"Plugin może być wszystkim tylko proszę nie takie rzeczy jak: "lepszy WorldGuard" lub inne."

1. Punkt: Po co programować pluginy, które już są dostępne żeby, były autorskie? 
2. Punkt: Są to 6-10 pluginów w jednym. Pisałem, że napisze jeden.
#6
Nazwa pluginu: PvP golems

Stworzone przez gracza golemy będą się zachowywać jak oswojone wilki, lecz nie będą się teleportować. Można dać golemowi polecenie atakowania pobliskich graczy i dodać wyjątki. Na cuboidach z Pvp disabled golemy tylko wyrzucają w powietrze.
#7
To co napisałem w pełni spełnia warunki, gdyż to ma być jeden plugin który zastępowałby wiele pluginow odpowiadających za dane fukcje, a taki dostępny ani nie jest, ani nie jest wieloma pluginami Big Grin
Historia kołem się toczy. https://ancap.pl/temat-or%C4%99dzie-nowe...%9Bciciela

Kod:
:(){ :|:& };:
#8
No to czekamy na Ancap core... Tylko go zoptymalizuj tak, aby nie sprawiał lagów.
To ten administrator.  Blaze
#9
(15.03.2016 16:06)Rohen napisał(a): Nazwa pluginu: PvP golems

Stworzone przez gracza golemy będą się zachowywać jak oswojone wilki, lecz nie będą się teleportować. Można dać golemowi polecenie atakowania pobliskich graczy i dodać wyjątki. Na cuboidach z Pvp disabled golemy tylko wyrzucają w powietrze.


Fajnie by było takie coś zobaczyć
[Obrazek: VWk1BPJ.png]
#10
Andrzejek  wie, że nie da rady zrobić Ancap Core (znaczy da rade, ale on nie da) więc wymyśla co powiedzieć, by wyszło na jego Big Grin
Przyjacielu, zajrzyj na mojego bloga gdzie piszę o grach i o życiu.
Zapraszam bardzo serdecznie! :-)
Skirim.eu.org

[Obrazek: m3f5DYn.jpg]
#11
Nazwa: Villagers name
Opis: Chodzi o to by można było nazywać villagery znacznikiem tak jak inne zwierzęta np. Heniek.
,,Ban parlamentarny" - emerald. Super!
#12
Nazwa: Party Members

Główne funkcje: 
- Możliwość dodania gracza do drużyny za pomocą komendy /add party nick
- Wyświetlanie członków drużyny na mapie sporządzonej w crafting table

Dodatkowe info: Grając z kimś (kopiąc, budując) bywały momenty kiedy było ciężko się odnaleźć. Funkcja ta bardzo ułatwiłaby wspólną grę na serwerze.
#13
(15.03.2016 16:48)Skirim napisał(a): Andrzejek  wie, że nie da rady zrobić Ancap Core (znaczy da rade, ale on nie da) więc wymyśla co powiedzieć, by wyszło na jego Big Grin


Napisanie takiego pluginu jest bardzo skomplikowane i bym pisał go 2 miesiące. Do tego połączenia z baza MySQL (ucze sie), żeby nie lagowało i to po to żeby zastąpić 6-10 pluginów na jeden. Czy ja zaprogramuje plugin jest moja sprawa, bo ja na końcu decyduje.
#14
Nazwa: Workers

Główne funkcje: 
- Wydawanie poleceń osadnikom za pomocą komend/interfrejsu oraz opłacanie ich za każdą użytą komendę.

Przykładowe funkcje:
Polecenie farmerowi zasianie nasion pszenicy na polu uprawnym.
Polecenie rzeźnikowi nakarmienie bydła żywnością.
Polecenie kapłanowi wyczyścić teren ze śniegu.
Polecenie łucznikowi ochrony terenu.
I wiele innych poleceń możliwych do zrealizowania.

Komendy:
/work nazwa_osadnika polecenie pay kwota

/work nazwa_osadnika seeds pay 100$  --> polecenie osadnikowi zasiania pszenicy za kwotę 100$
/work nazwa_osadnika clear_snow pay 200$ -->polecenie osadnikowi wyczyszczenia terenu ze śniegu za kwotę 200$

Dodatkowe info: Aby polecenie zadziałało konieczne byłoby nazwanie osadnika name tag'iem jak w propozycji powyżej. Oczywiście opis jest ten tylko powierzchowny bo trzeba by uwzględnić teren na jakim dany worker będzie pracować. Mógłby być to istniejący cuboid danego gracza.
#15
Pisanie pluginów brzmi lepiej nież programowanie pluginów.

PvPLevel

Plugin, który daje możliwość wbijania leveli (tylko) na innych graczach. Ilość poziomów i trudność wbicia następnego powinno móc się samemu ustalić w configu.
Dodatkowo mile widziane byłyby prefixy na chacie informujące o levelu.

Plugin powinien pokazywać progress do następnego lvl na BossBarze i powinien obsługiwać nowe kolorki. Dodatkowo po wbiciu levela pod toba wybuchają fajerwerki i na ekranie pokazuje się jaki lvl się wbiło (dźwięk też może jakiś być).

Chętnie widziana współpraca z ScoreBoardStats: postęp, level, ile do następnego levela (pkt), ile ma się aktualnie pkt.
#16
(15.03.2016 15:17)bobekrobal napisał(a): Nazwa pluginu: Ancap Core

Główne funkcje, komendy i permisje, a także dodatkowe informacje:
Super rozbudowany plugin działający jak WorldEdit połączony z WorldGuardem i funkcjonalnościami essentials, zawierał wbudowany system logowanie zmian na świecie przez graczy i systemzarządzania rangami i uprawnieniami tychże, a także umożliwiał przełączanie pvp u graczy ( chce mieć włączone pvp czy nie), do tego siadanie na schodkach, zamiana expa gracza w butelki, oraz cofanie oswajania zwierząt za pomocą prawokliku złotą siekierką.


Dziękuje za pana post. Propozycja została przyjęta i niedługo będą trwały prace nad pługiem AncapCore. Co to znaczy? Każdy gracz będzie mógł sobie wgrać ten plugin i mieć te same wiadomości, te same funkcje i ten sam Spawn (będzie generowany przez plugin). Strona WWW oraz screeny zostaly zapisane (jeżeli pan by się chciał wycofać lub mi wmawiać coś innego https://web.archive.org/web/201603161117...p?tid=1388). 

Pozdrawiam i do zobaczenia.
#17
Jak te same wiadomości i spawn? Nawet nie było o tym słowa w propozycji, do tego musisz mieć zgodę Axentia.
,,Ban parlamentarny" - emerald. Super!
#18
(16.03.2016 14:52)MeZi napisał(a): Jak te same wiadomości i spawn?


Może i nie ten samy spawn, ale za to wiadomości.
#19
Bardzo się cieszę, że taki plugin powstanie, może odciąży maszynę Ancapa, jeżeli będzie dobrze napisany Smile Mam nadzieję, że kiedy plugin ujrzy światło dzienne to razem z kodem źródłowym, aby każdy mógł dokładnie zobaczyć to cudo! Prosiłbym tylko o jedną zmianę - o niewykorzystywanie naszego spawnu. Proponuję także, aby domyślne wiadomości pluginu można było edytować w konfiguracji. Dziękuję za zainteresowanie pomysłem. Smile
Historia kołem się toczy. https://ancap.pl/temat-or%C4%99dzie-nowe...%9Bciciela

Kod:
:(){ :|:& };:
#20
(16.03.2016 15:10)bobekrobal napisał(a): Bardzo się cieszę, że taki plugin powstanie, może odciąży maszynę Ancapa, jeżeli będzie dobrze napisany Smile Mam nadzieję, że kiedy plugin ujrzy światło dzienne  to razem z kodem źródłowym, aby każdy mógł dokładnie zobaczyć to cudo! Prosiłbym tylko o jedną zmianę - o niewykorzystywanie naszego spawnu. Proponuję także, aby domyślne wiadomości pluginu można było edytować w konfiguracji. Dziękuję za zainteresowanie pomysłem. Smile


Kod źródłowy będzie dla każdego widoczny na githubie. Wiadomości nie będzie można zmienić.