Coming Soon ™
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości
Jak pozbyć się lagów! Windows 7
#1
Minecraft Ci się zacina? A może 30 fps to dla ciebie za mało? Wystarczy, że zrobisz parę prostych kroków i możesz sobie dodać do gry nawet o 20 FPS więcej!

Poradnik tylko na Windows 7!
1. Kliknij start. Daj prawym przyciskiem na "komputer" i wybierz "właściwości"
2. Kliknij "Zaawansowane ustawienia systemu"
3. Kliknij pierwsze ustawienia (te przy wydajności)
4. Zaznacz " dopasuj dla uzyskania najlepszej wydajności"
5. Kliknij "zastosuj", następnie "ok"
6. Uruchom Minecraft i sprawdź jak Ci się teraz gra!



U mnie ten sposób zadziałał! Smile
Przyjacielu, zajrzyj na mojego bloga gdzie piszę o grach i o życiu.
Zapraszam bardzo serdecznie! :-)
Skirim.eu.org

[Obrazek: m3f5DYn.jpg]
#2
Wiesz jaki jest lepszy sposób, aby mieć 1100 fpsów? Miej tak jak ja intel core i7-6700k oraz 16GB RAMu no i gtxa 970. Pozdro
#3
(28.05.2016 20:54)benio1394 napisał(a): Wiesz jaki jest lepszy sposób, aby mieć 1100 fpsów? Miej tak jak ja intel core i7-6700k oraz 16GB RAMu no i gtxa 970. Pozdro


O nie! Będę ci teraz zazdrościł!

Ale z ciebie wariat... przez ciebie rodzice nie mają na chleb
#4
(28.05.2016 21:16)SherbYY napisał(a):
(28.05.2016 20:54)benio1394 napisał(a): Wiesz jaki jest lepszy sposób, aby mieć 1100 fpsów? Miej tak jak ja intel core i7-6700k oraz 16GB RAMu no i gtxa 970. Pozdro


O nie! Będę ci teraz zazdrościł!

Ale z ciebie wariat... przez ciebie rodzice nie mają na chleb

Popieram.
#5
Benio jak Ci się chce wydawać tyle hajsu to sobie wydawaj. Poradnik jest dla osób których nie stać na lepszy sprzęt lub nie chcą wydawać na takie głupoty pełno forsy.
Przyjacielu, zajrzyj na mojego bloga gdzie piszę o grach i o życiu.
Zapraszam bardzo serdecznie! :-)
Skirim.eu.org

[Obrazek: m3f5DYn.jpg]
#6
(28.05.2016 20:54)benio1394 napisał(a): Wiesz jaki jest lepszy sposób, aby mieć 1100 fpsów? Miej tak jak ja intel core i7-6700k oraz 16GB RAMu no i gtxa 970. Pozdro


Lepiej gtx 1080 Ti Tongue Jak szaleć to szaleć
To ten administrator.  Blaze
#7
(28.05.2016 21:23)Skirim napisał(a): Benio jak Ci się chce wydawać tyle hajsu to sobie wydawaj. Poradnik jest dla osób których nie stać na lepszy sprzęt lub nie chcą wydawać na takie głupoty pełno forsy.


Sprzęt komputerowy nie jest głupotą, jeżeli naprawdę lubi się grać w gry, to dobry sprzęt jest potrzebny
[Obrazek: VWk1BPJ.png]
#8
Najlepiej przydzielić do gry więcej pamięci niż domyślna, zwiększyć priorytet(musi być on koniecznie wyższy niż ten dla antywirusa, poczty, skype, TS itd. ale wątpię, żeby ustawianie go wyżej niż priorytet procesu system było dobrym pomysłem. Ten proces się bardzo brutalnie broni. :v), zaś jeśli to nie pomoże zmniejszyć render distance do 2 chunków, wyłączyć smooth lighting i shadery (jesli wgrane), wyłączyć chmury (po ci one, skoro i tak ich nie zobaczysz na tiny?), zmienić texture packa na taki z jednokolorowymi blokam i usunąć wszystkie mody z wyjątkiem fastcraft.
Jeśli wszystko zawiedzia zawsze można jeszcze kupić nowy komputer.
#9
(28.05.2016 20:54)benio1394 napisał(a): i7-6700k


Jedyny prawilny procesor ;] Ale zwróćmy uwagę że większości osób grających w mine komputery nadal kupuje mama, a mamine budżety nieczęsto pozwalają na fanaberie typu proc za 1800zł, dlatego porządny poradnik jak polepszyć FPSy na modach byłby bardzo mile widziany. Zwłaszcza że każdy zgodzi się, że FPSy w minecrafcie to absurd i jest duży potencjał by je podbić jakąś magiczną sztuczką.
#10
Masz racje eri.


ANNISAR moze naa modach tez moj sposob zadziaala
Przyjacielu, zajrzyj na mojego bloga gdzie piszę o grach i o życiu.
Zapraszam bardzo serdecznie! :-)
Skirim.eu.org

[Obrazek: m3f5DYn.jpg]
#11
Hy hy ale burzę wywołałem. Się oszczędza, się ma. Polecam też optifine i fastcrafta na starsze wersje.



PS ten komputer kupiłem sobie do gry w minecrafta
#12
Dobrą sztuczką jest (jak mówiłem) zwiększenie priorytetu MC tak żeby: System>MC>Inne programy 
W ten sposób klatki będą już zależeć tylko od internetu i przydzielonej do MC pamięci, w związku z czym w każdym profilu do odlagowania do argumentów JVM wpisujemy magiczną formułkę:  -Xmx4096
To przypisze do gry 4GB ramu, minimalne ustawienia zalecane przez oba launchery curse'a. Mimo to, do modpacka mody.ancap.pl wystarczy połowa z tego, czyli:     -Xmx2048
Odkąd to ustawiłem nie mam wcale framerate lagów na paczce. 
Jedynie mogą się one zdażyć kiedy proces ,,system" nagle zacznie konsumować z jakiegoś powodu więcej niż 1GB ramu. 
Poradnik niestety zupełnie nieprzydatny dla osób nieposiadających ramu równego lub większego niż 4 GB (są takie osoby?)
#13
Mi się to przydało. Poradnik jest dobry dla osób które mają 2 gb ramu i Minecraft strasznie im się tnie na najsłabszych ustawieniach (jeszcze nie dawno ja). Poradnik moze tez byc dla osob ktore nie maja super hiper duper komputera z 1 TB ramu, ale mają średniaka z np. z 4gb ramu  i chcą dodać sobie trochę FPS.
Przyjacielu, zajrzyj na mojego bloga gdzie piszę o grach i o życiu.
Zapraszam bardzo serdecznie! :-)
Skirim.eu.org

[Obrazek: m3f5DYn.jpg]
#14
Współczuję wam
#15
Benio dobrze jak rodzice kupią pudło za 10k. Gorzej jak samemu trzeba zarobić  Wink
#16
1. Kupiłem go za swoje oszczędnoci
2. Kosztował niecałe 6k
3. Składałem go a nie gotowca kupiłem
#17
Można ulepszać po trochu. Dwie kości pamięci po 8GB to już wiecej, niż czemukolwiek obecnie trzeba, ale jedna wystarczy spokojnie.
1TB ramu kosztuje z milionik i komputer posiadający go tak dużo  można już nazwać superkomputerem.
#18
Spróbowałem, ale wszystko zrobiło mi się czarno-białe Tongue
#19
Ten poradnik odmienił moje życie, mój minecraft już nie tnie! A tak serio to najlepiej wgrać optifine, przydzielić minecraftowi więcej G w launcherze, tak jak pisali ustawić priorytet na wysoki i zmienić na wysoka wydajność w ustawieniach karty graficznej. Jeśli to nie pomaga - komputer nadaje się na śmietnik.
,,Ban parlamentarny" - emerald. Super!
#20
Blackeł wtedy własnie chwile czekasz. Jak przestanie to masz inny wygląd paska i wgl komputer inaczej się zachowuje. Wtedy juz mozesz mc odpalic
Przyjacielu, zajrzyj na mojego bloga gdzie piszę o grach i o życiu.
Zapraszam bardzo serdecznie! :-)
Skirim.eu.org

[Obrazek: m3f5DYn.jpg]