Coming Soon ™
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości
Nadchodzące zmiany na serwerze.
#1
Witajcie!

W związku z ostatnią awarią serwera, oraz z ankietą którą Wy, jako gracze, stworzyliście, postanowiłem podjąć pewne decyzje.

Niewątpliwie najważniejsza z nich, i jak się okazuje przyjęta pozytywnie, to reset mapy. W związku z tym zostaną wprowadzone dodatkowe zmiany, które opiszę w następnych postach. Będą zarówno miłe dla was, jak i niemiłe- ale sądzę że pozwolą na czerpanie większej rozrywki z gry na serwerze, być może rozbudują aspekty ekonomiczne serwera.

1. Zacznijmy od tej "najgorszej". Usunięte zostaną warpy. Wpływały one negatywnie na system ekonomii poprzez zanik efektu dystansu- nie ma różnicy w tym gdzie rozlokuję swój sklep, tracą też ludzie którzy chcieliby zrobić sieć sklepów w każdym mieście. Pozostaną jedynie warpy do systemu kolejki oraz do kilku obiektów, które nie przynoszą zysków dla serwera, natomiast pozytywnie na niego wpływają (areny i minigry, z których wydostać będzie się można wyłącznie za pomocą komendy /home) Do tego zostaną wprowadzone inne zmiany, mające na celu ułatwienie podróży dalekodystansowej.

2. Drogi w Minecrafcie są troszkę wybrakowane, prawda? Teraz na serwerze będą one jeszcze bardziej przyspieszać gracza poruszającego się po nich, w celu umożliwienia budowy ekonomicznych tras między graczami/sklepami/miastami.

3. Zachowujemy plugin na przyspieszenie kolejek- nie musicie produkować wielu boosterów by zbudować długą i bardzo szybką kolej, umożliwiającą bardzo szybki ruch między dwoma punktami- o wiele szybszy niż na vanilli!

4. Rozważamy usunięcie/ograniczenie komendy /tpa.

5. Nastąpi długo wyczekiwane zwiększenie rozmiaru mapy!

6. Mapa będzie zgenerowana na najnowszych wersjach Minecrafta, co naturalnie pozwoli na wykorzystanie najnowszego generatora. Postaramy się dać na jej teren wszystkie dostępne biomy, ale nie możemy niestety nic obiecać.

7. Najprawdopodobniej nastąpi aktualizacja do najnowszej wersji. Gracze no-premium- zalecam wyszukanie Crystal Launchera Wink

8. W trakcie wprowadzimy automatyczną autoryzację kont premium oraz być może bezpośrednie połączenie z serwerem sb.ancap.pl za pomocą BungeeCord.

9. W trakcie działania serwera postaram się wprowadzić plugin pozwalający na intuicyjne, acz niedostępne craftingi (tworzenie czerwonego piasku z piasku i czerwonego barwnika, tworzenie zbitego lodu z wielu bloków lodu i tym podobne) pozwalające na zdobycie surowców ograniczonych ilościowo w sposób zbalansowany.

10. Ulepszamy system zabezpieczeń serwera, system backupowania i system usuwania starych logów by zapobiec w przyszłości awariom. Przechowywana będzie większa ilość backupów, która pozwoli na szybkie przywracanie serwera bez późniejszych komplikacji w rodzaju chociażby obecnie występujących problemów technicznych.

Reszta najprawdopodobniej pozostanie bez większych zmian, prawdopodobnie bez żadnych.

Wspomniane zmiany będą wprowadzane jak najszybciej się da- liczę na to że jutro będziemy mogli już grać na nowej mapie, przyspieszyłem zmiany z powodu masowego wysadzania i palenia własnych domków.

Proszę o wyrażenie waszej opinii na temat zaproponowanych zmian.
In nate ulcus es.
#2
Ja jako człowiek który bardzo chciał usunięcia warpów, a nawet zrobił wielką kolejkę z której potem ktoś ukradł tory, strasznie się ucieszyłem na wieść z warpami.
Jednak wydaję mi się, że tpa to jednak będzie lekka przesada.  Tpa lepiej zostawcie. Myślałem, że ten serwer upadnie - strasznie się myliłem to co tutaj wyczytuje daje przyszłość na kolejny rok dla serwera, a nawet więcej!


Teraz bym chciał jeszcze tu coś napisać. 





DZIĘKI CI AXE

DZIĘKI TOBIE SERWER MOŻE ISTNIEĆ NAPRAWDĘ DŁUGO!
Przyjacielu, zajrzyj na mojego bloga gdzie piszę o grach i o życiu.
Zapraszam bardzo serdecznie! :-)
Skirim.eu.org

[Obrazek: m3f5DYn.jpg]
#3
Axu był na wakacjach przez 2 tygodnie i zrobił się syf, Axu wrócił i wprowadza zmiany na lepsze Tongue
In nate ulcus es.
#4
Nawet nie wiesz jak się jaram. Skacze po pokoju i tylko usiadlem na chwile by napisac to i poglosic  nya nya song xD
Przyjacielu, zajrzyj na mojego bloga gdzie piszę o grach i o życiu.
Zapraszam bardzo serdecznie! :-)
Skirim.eu.org

[Obrazek: m3f5DYn.jpg]
#5
Axu Czy mam rozumieć że komenda /tpa nie będzie działa czy co?

Po za tym bardzo cieszę się resetem bo mapa będzie pachniała ''świerzością'', nie będzie cała zawalona cuboidami w 3/4 nieaktywnych graczy, lecz będą miejsca dla osób którzy zaczną grę na ancap.pl będą mieli dostęp do budowania nowych domów

bardzo się cieszę że będą usunięte warpy ponieważ gdy będą nowę, fajnie będzie można oglądać nowe budowle Smile, ale nie rozumiem, mam niby launcher Shinigima, ale i MC Non premium, ale na sb.ancap.pl mają być tylko premki? Bo ja jestem cienias :Smile i czasami nie ogarniam, więc wyjaśnij mi na PW jeżeli nie masz tu ochoty lub tu jeżeli masz ochotę, i to chyba tylę, większość mnie zachwyca Smile


Axu na zawszę, Axu do końca, Axu najlepszy, Axu pogromca
Tworzymy jedną wspólnotę! 
Ancap.pl - serwer wolności i pokoju!

Wbijaj, póki czas... Smile 

#6
Każdy będzie mógł wejść, ale gracze premium będą automatycznie logowani i zapisywani. Będzie można przechodzić pomiędzy serwerami za pomocą chociażby guzika czy portalu ustawionego na spawnie. Co do komendy /tpa- nie wiem jeszcze co zrobimy, możliwe że zostanie ograniczona czasowo, zablokowana lub niezmieniona.
In nate ulcus es.
#7
(16.07.2016 17:27)Axentio napisał(a): Każdy będzie mógł wejść, ale gracze premium będą automatycznie logowani i zapisywani. Będzie można przechodzić pomiędzy serwerami za pomocą chociażby guzika czy portalu ustawionego na spawnie. Co do komendy /tpa- nie wiem jeszcze co zrobimy, możliwe że zostanie ograniczona czasowo, zablokowana lub niezmieniona.


Ale jeżeli będzie ktoś chciał z kimś mieszkać np ja bo będe mieszkał obok kolegi bo stworzymi miniwioskę, to jak się do niego tepnąć?

Jest oczywiście sposób aby iść po kordynantach ale to takie męczące, wolę /tpa lub /visit
Tworzymy jedną wspólnotę! 
Ancap.pl - serwer wolności i pokoju!

Wbijaj, póki czas... Smile 

#8
@up ja nie miałam problemu, żeby iść ok 4 k kratek do drugiej miejscówki, bo coś potrzebowałam Tongue Jeśli ta komenda zostanie usunięta/zablokowana, to nic więcej, jak tylko sobie radzić normalnymi sposobami Tongue
#9
1. Czy w związku z kasacją  warpów jest szansa na dodanie  trzeciego home ?
2. Czy mógłbyś jedną najbliższą spawnu fortece z portalem do endu zacuboidować i zrobić w niej wejście dla wszystkich? ( Tak wiem, nowa mapa, więcej portali itp itd, ale po problemach w tej wersji wole dmuchać na zimne, w końcu przez /warp herondale się nie dostane już :Tongue Ofc portal można by udostępnić na przykład po miesiącu, tak by nie ułatwić gry ludziom Wink
3. Spawnchunk... na macki Cthulhu zablokuj budowanie tam CZEGOKOLWIEK, szczególnie grinderów, spawnerów, redstonowych pierdółek

4. Moja standardowa śpiewka... portale do netheru. Można dorwać / napisać jakiś plugin który zrobił by portale netherowe bardziej multiplayer friendly ? Dobrze widać teraz jak bardzo lipna jest ich mechanika, gdy jedne nakładają się na drugie ze wzzględu na ich ilość. Marzyła by mi się opcja ustawiania samodzielnie portali wedle uznania między overworldem a netherem.

5. Czy mobki ze spawnerów nadal będą z wyłączonym AI jak dotychczas?
6. Mesa, co i jak w niej znerfiono ? Całe złoto usunięte, czy jakiś % ?
7. Mapa serwera, choćby na takim poziomie co jajnick kiedyś dał nam z info gdzie kto ma cuboid. Aktualizacja raz na dzień w zupełności starczy, a skoro nie ma warpów, to mocno pomoże przy rozkminianiu gdzie się osiedlać i jak budować kolejki :Smileało by się? (Ofc mapa bez info gdzie  i jakie struktury wygenerował serwer ;p )
#10
Moje Propozycje

1. Na spawnie można by dodać guzik teleportujący do "Rynku/Straganów" gdzie gracze mogli by wykupić działki na sklep i sprzedawać itemy, było by łatwiej kupować itemy, jeżeli warpy miały być usunięte

2. Zmiana przedmiotu do kantora by pozwoliła na używanie złota w inny sposób! Ja bym zamienił złoto na rudę złota, w ten sposób gracze wciąż mogli budować farmy złota, które by nie zaszkodziły ekonomii serwera
[Obrazek: VWk1BPJ.png]
#11
@up Popieram.
[Obrazek: Becauseitbothersmiia_58c96ee8f2b78895deb...356d44.jpg]
#12
od waluty precz! Czy tylkoja sie tym jaram?
Przyjacielu, zajrzyj na mojego bloga gdzie piszę o grach i o życiu.
Zapraszam bardzo serdecznie! :-)
Skirim.eu.org

[Obrazek: m3f5DYn.jpg]
#13
(16.07.2016 17:48)Skirim napisał(a): od waluty precz! Czy tylkoja sie tym jaram?


Dobra, przesadziłem. Zmieniłem propozycję na zmianę przedmiotu do kantora, ze złota na rudę złota. By można było budować farmy złota bez rujnowania ekonomii

Tak, też się jaram restartem serwera Smile
[Obrazek: VWk1BPJ.png]
#14
@Eri popieram, bardzo mi się ten pomysł podoba Big Grin
@2up Skirim, tak, chyba tylko ty Tongue
#15
Najbardziej podoba mi się usunięcie warpów i znerfienie /tpa. Jedna komenda i gracz jest na drugim końcu mapy. To jest bardziej OP niż teleporty z RFtools Wink
Jednak nie jestem do końca przekonany do tych
craftingów. Ancap miał być zwykłym survivalem, bez żadnych dziwnych dodatków, a pozatym nie wpłynie to dobrze na ekonomię - gracze, zamiast kupować cenne surowce będą je wytwarzali.
#16
@Xao budowanie na spawnchunkach będzie zablokowane.
#17
(16.07.2016 18:01)Szafek napisał(a): @Xao budowanie na spawnchunkach będzie zablokowane.


To smerfnie :Big Grin reszta pytań :v ?
#18
Z tego co mi wiadomo zostanie usunięty jeden z home'ów więc zostanie nam tylko jeden.
Co to endu - to survival więc wątpię abyśmy dali dostęp do jednego z nich poprzez warpa, aczkolwiek nic nie jest wykluczone. Wiem jedynie tyle, że główna wyspa będzie zabezpieczona.
#19
@up


Trochę nie przesada z tym survivalem? Może usuniecie w ogóle komendę /sethome

Wolę żeby właśnie dodano o 1 sethoma więcej ale jeżeli to by było zbyt duże ułatwienie to proszę zostawić 2 sethomy

a co to warpów to i tak będą nowe więc mnie nie rusza że będą skasowane

wiem że teraz przesadzam ale można by było dodać jakieś kity/zestawy dla początkujących Tongue
Tworzymy jedną wspólnotę! 
Ancap.pl - serwer wolności i pokoju!

Wbijaj, póki czas... Smile 

#20
(16.07.2016 18:31)Emerald napisał(a): wiem że teraz przesadzam ale można by było dodać jakieś kity/zestawy dla początkujących Tongue


Ehhh... Nie, dzięki
[Obrazek: VWk1BPJ.png]