Coming Soon ™
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości
Wprowadzenie gildii na serwer
#1
Witam wszystkich!

Przejrzałem setki plugiów i muszę przyznać, że można stworzyć ciekawe wariacje łącząc odpowiednie do siebie pluginy Smile

Od samego początku działania serwera zaczęły tworzyć nam się dwa obozy, jeden Mafijny oraz drugi Wyznawców Kopuły Virtuoza. Oraz pomniejsze grupy przykładowo przy spawnie. Ktoś mi również podsunął pewien pomysł, który mnie odpowiednio nakierował.


Przedstawiam pierwszą może nie ostatnią z moich propozycji
Istnieje wiele pluginów z gildiami, frakcjami, królestwami itd. Ja znalazłem plugin od polskiego twórcy nieco przewyższający zgiełk pozostałych, oferując świetną funkcjonalność i prostą konfigurację.

Innowacja  ta wymaga aktywności na serwerze, jednak to gracze są za to odpowiedzialni i, jedyne na co mogę liczyć, to na powrót starych wyjadaczy oraz na przybycie nowych zainteresowanych śmiałków.

Mowa o pluginie NovaGuilds
Zapraszam do tego wątku na craftsite, aby zapoznać się z właścicielem pluginu <<click>>

Plugin oferuje tak wiele, że spróbuję wszystko w miarę swoich możliwości opisać:
  • Stworzenie gildii to tylko początek
  • Poszerzanie terenów
  • Zawieranie sojuszy
  • Przeprowadzanie wojen (raidów) z innymi gildiami
  • „Żywotność” gildii w postaci żyć. Przeprowadzając udany atak, możesz doprowadzić do upadku wrogiej gildii zdobywając tym samym punkty
  • Odrębne chaty gry przełączane szybko i prostą komendą
                 - Globalny chat
                 - Gildyjny chat
                 - Sojuszniczy chat
  • Wykorzystywanie waluty w bardzo wielu aspektach prowadzenia gildii
  • Graficzne menu gildii ułatwia zarządzanie gildią
  • Tworzenie rang oraz przyznawanie masy uprawnień dla stworzonych rang
  • Gildyjny skarbiec
  • Szczegółowe statystki każdego gracza, oraz gildii
  • Topki gildii
  • Plugin oferuje wsparcie bazy danych MySQL, co za tym idzie, istnieje pełna kompatybilność z umieszczeniem statystyk na stronie internetowej w razie gdy pomysł się przyjmie

Zacznę od tego, że nie jestem fanem pvp, w zasadzie w ogóle mnie to nie interesuje w minecraft, a jednak nawet ja czuję się zainteresowany tym, co oferuje ten plugin.

Dobranie się w kilka osób, aby omówić zaprojektowanie i wybudowanie gildii przeznaczonej do prowadzenia wojen. Odpowiednie umocnienia, wieże, fosy, pułapki, działa nafaszerowane tnt. Pomysłów naprawdę wiele.

Wybudowanie na odpowiednim terenie (gildia nie może zostać założona już na istniejącym cuboidzie), zarządzanie gildią, wybudować salę narady gdzie byśmy się naradzali na atak gildii innej grupy graczy. Są osobne czaty także nawet można omówić strategię z sojuszniczą gildią, aby zaatakować razem.

Zdobywać punkty piąć się na szczyt w tablicy wyników.

Nie powiem bo wygląda to ciekawie. Jeśli pomysł wejdzie w życie i powstanie u nas chociaż z 5 gildii po 5 aktywnymi członkami to byłoby super.

Każda gildia posiada okres ochronny, aby nie mogła zostać zaatakowana zaraz po stworzeniu. Proces prowadzenia wojny zaczyna się od wypowiedzenia wojny danej gildii, a kończąc na ataku terenów wrogiej gildii. Aby atak doszedł do skutku musi być odpowiednia ilość członków gildii online. Zabicie wszystkich graczy oraz kontrola terenu wrogiej gildii decyduje o zwycięstwie. Jednak gdy obrońcy zdołają się obronić na zasadzie, gdy wróg wejdzie na teren gildii i zostanie odparty, i przez pewien czas nikt nie wejdzie ponownie na wrogi teren, to atak zakończy się niepowodzeniem.

Propozycja potrwa przez 3 dni, chyba że będzie wymagane jej przedłużenie. Od was zależy czy pomysł wejdzie w życie serwera.
Głosujcie w ankiecie, wypowiadajcie się. Na pewno macie wiele pytań o działaniu owych gildii, pytajcie, a postaram się na wszystkie odpowiedzieć w miarę moich możliwości.

Jeśli pomysł przejdzie to stworzę bardziej szczegółowy poradnik z komendami oraz opisem poszczególnych funkcji.
#2
Pomysł ciekawy, podoba mi się, ale raczej nie jest wykonalny.

Powiedzmy że ciekawie by było gdyby były 3-4 duże gildie na serwerze (takie główne). Żeby gildie miały sens, potrzeba powiedzmy 7+ aktywnych graczy. Co za tym idzie, wymaga to już 21-28 aktywnych graczy na serwerze. Przy założeniu, że tylko 50% graczy byłoby w dużych gildiach, można uznać że potrzeba około 60 aktywnych graczy do serwera z  gildiami - co za tym idzie, nie jest to na aktualny icrafting.
#3
Naprawde plugin sam w sobie jest spoko. Tylko takie pytanie komendy typu /g home i /g home set zostana wprowadzone. W sumie Wedar i mialkus maja racje. Jest troche zbyt malo graczy jakby doszlo wiecej to w tedy by sie przydal taki plugin.
każdy kiedyś odejdzie
#4
Pomysł bardzo fajny, lubię pvp, a na razie nie ma się zbytnio z kim bić a takie gildie by mogły to zmienić. Ale jak to mialkus napisał, za mało graczy. (na tak)
[Obrazek: Becauseitbothersmiia_58c96ee8f2b78895deb...356d44.jpg]
#5
Na nie. Gildie kojarzą mi się z izihc, a nie chcę żeby Icrafting był kojarzony z innym trybem niż survival.
#6
Jestem na NEUTRAL 
( Ale bardziej nie, jeśli ma być wprowadzonej w takiej formie, jaką oferuje plugin )
Tego typu dodatki mają swoje minusy, takie jak grief terenu.   Przy gildiach grief spowodowany TNT jest nieunikniony :/

Ogólnie sama idea jest dobra, ale wojny pomiędzy gildiami powinny odbywać się na zupełnie innych zasadach, oraz powinna być zrobiona pewnego rodzaju ochrona  przez griefem na serwerze.
Plugin ten wiąże się z możliwością używania TNT i niszczenia terenu poprzez nie. 
To już jest grubsza sprawa i jest wiele czynników Za jak i Przeciw temu pluginowi.

Wiem co się dzieje przy takich pluginach i z mapą, jeśli pozostawi się to na tzw. Wolną Amerykankę Tongue
.
Popatrzę co reszta społeczności powie o tym pluginie.

#7
(10.03.2017 20:18)mialkus napisał(a): Pomysł ciekawy, podoba mi się, ale raczej nie jest wykonalny.

Powiedzmy że ciekawie by było gdyby były 3-4 duże gildie na serwerze (takie główne). Żeby gildie miały sens, potrzeba powiedzmy 7+ aktywnych graczy. Co za tym idzie, wymaga to już 21-28 aktywnych graczy na serwerze. Przy założeniu, że tylko 50% graczy byłoby w dużych gildiach, można uznać że potrzeba około 60 aktywnych graczy do serwera z  gildiami - co za tym idzie, nie jest to na aktualny icrafting.

Miałem podobne obiekcje ale jednak zabrałem się za ten plugin. Po wielu wypowiedziach jednak widać, że gdy tylko będzie więcej aktywności to możliwe jest wprowadzenie gildii, a to dobrze świadczy Smile

(10.03.2017 20:20)Adam napisał(a): Naprawde plugin sam w sobie jest spoko. Tylko takie pytanie komendy typu /g home i /g home set zostana wprowadzone. W sumie Wedar i mialkus maja racje. Jest troche zbyt malo graczy jakby doszlo wiecej to w tedy by sie przydal taki plugin.

Komendy te można wyłączyć.

(10.03.2017 20:29)Black napisał(a): Na nie. Gildie kojarzą mi się z izihc, a nie chcę żeby Icrafting był kojarzony z innym trybem niż survival.

Na upartego możesz wszystko przyrównać do izihc, aby wyjść z jakąkolwiek inicjatywą trzeba wyzbyć się z głowy formy izihc, która to świadczy o graczach.


(10.03.2017 20:49)VirtuozPG napisał(a):
Jestem na NEUTRAL 
( Ale bardziej nie, jeśli ma być wprowadzonej w takiej formie, jaką oferuje plugin )
Tego typu dodatki mają swoje minusy, takie jak grief terenu.   Przy gildiach grief spowodowany TNT jest nieunikniony :/

Ogólnie sama idea jest dobra, ale wojny pomiędzy gildiami powinny odbywać się na zupełnie innych zasadach, oraz powinna być zrobiona pewnego rodzaju ochrona  przez griefem na serwerze.
Plugin ten wiąże się z możliwością używania TNT i niszczenia terenu poprzez nie. 
To już jest grubsza sprawa i jest wiele czynników Za jak i Przeciw temu pluginowi.

Wiem co się dzieje przy takich pluginach i z mapą, jeśli pozostawi się to na tzw. Wolną Amerykankę Tongue
.
Popatrzę co reszta społeczności powie o tym pluginie.


Gdy robię to ja to nie ma mowy o powstałych opisanych przez ciebie griefach Wink
#8
No nie wiem co o tym myśleć.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTs0kju2i-_3FJb3hWGb-r...K09CNl-cip]
#9
Na nie. Gram tutaj, gdyż jest to jakaś forma ancapa - gildie? Źle mi się kojarzą. Na serwerach z gildiami przeważnie grają wkurzające dzieciaki itd. przez co ten serwer mógłby być źle kojarzony. 

Dodanie gildi już ZA BARDZO odejdzie od starego ancapa, a w sumie dlatego tu gram. O wiele bardziej dla społeczności, ale jednak to jak wygląda serwer też ma swoje, hmm, nwm jakiego słowa użyć Big Grin


Oczywiście, ze na NIE
Przyjacielu, zajrzyj na mojego bloga gdzie piszę o grach i o życiu.
Zapraszam bardzo serdecznie! :-)
Skirim.eu.org

[Obrazek: m3f5DYn.jpg]
#10
Jestem na nie. Dodanie gildi faktycznie odejdzie od starego ancapa.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTs0kju2i-_3FJb3hWGb-r...K09CNl-cip]
#11
Jeśli będę tu grać, co jest bardzo możliwe, to tylko dlatego, że to choć trochę powinno przypominać ancapa, tak więc gildie zupełnie odpadają. A przynajmniej dla mnie.
#12
Z jednej strony narzekacie, że Minecraft się nudzi, nie ma co robić a z drugiej "gram tylko dlatego, że rozgrywka jak na Ancapie". Forma Ancapa już się wyczerpała a iCrafting ma z nim wspólną tylko administrację. Nie twierdzę, że pomysł z gildiami jest dobry, bo sam mam mieszane uczucia, jednak szantażowanie, że przestanie się grać nie jest uczciwe. Albo idziemy do przodu i będziemy wprowadzać większe lub mniejsze zmiany, albo staniemy w miejscu i przestaniemy się rozwijać. Czym to się skończy, wiemy z Ancapa.
#13
Przecież na serwerze i tak jest masa dzieci a o byciu izihc nie decyduje czy mamy pluginy które źle się graczom kojarzą (w ogóle co to za bullshit XD) tylko jak kształtujemy społeczność. A począwszy od nie reklamowania się na popularnych ale obleganych przez idiotów forach, poprzez banowanie kilku z nich tygodniowo, a skończywszy właśnie na należytym balansie rozgrywki - ciągle pracujemy by serwer był konkurencyjny dla innych dobrych serwerów. Formuła Ancapa się skończyła, jest martwa i dawno zakopana i nie jest tak dlatego że my tak mówimy, tylko dlatego że na "formule Ancapa" po prostu przestaliście grać, bo wam się nudziła. Teraz szukamy nowej formuły i bez choćby testowego wprowadzania nowych, swieżych opcji nigdy nam się nie uda.
#14
Jestem na NIE .
Gildie + PvP na całym terenie = Sieka na całego
Idzie sobie nowy administrator, a tu banda małych dzieci go napada .
                                  One shot
                                 Double kill

#15
(11.03.2017 16:25)JestemKlucht napisał(a): Jestem na NIE .
Gildie + PvP na całym terenie = Sieka na całego
Idzie sobie nowy administrator, a tu banda małych dzieci go napada .

Nie będzie globalnego PvP.
Wojny odbywały by się tylko między gildiami w stanie wojny, do których wcale dołączać nie trzeba.
#16
Podoba mi się takie urozmaicenie jestem jak najbardziej na tak Drwale do boju
#17
Hmm... jeśli zmusiłoby to nas do obrony własności - raczej na tak. Tylko, to zależy także od graczy. Jeśli ktoś będzie budował kloco-bunkry, czy prowadził nadmiernie pokojową czy wrogą politykę, to jaka będzie przyjemność z rozgrywki? To pierwsze można załatwić - gildie nadawane przez administracje. Przydałby się też jakiś limit toczonych wojen i blokada nieustannego ich odrzucania. Ważne jest jeszcze to, jak wojny będą toczone. Jeśli to będą zwykłe klepaniny... meh. Ale mam nadzieję, że społeczność serwera stać na budowę jakiś machin bojowych czy obronnych pułapek.
#18
luil ja po prostu nie będę brał w tym udziału skoro plugin pozwala toto olewać i blokować ataki na cuboidy :Big Grin Więc mi tam rybka xD


Pytanko, czy jeśli dołączę do gildii, to moje cuboidy obecne staną się atakowalne ?
#19
(12.03.2017 06:36)xao napisał(a): luil ja po prostu nie będę brał w tym udziału skoro plugin pozwala toto olewać i blokować ataki na cuboidy :Big Grin Więc mi tam rybka xD


Pytanko, czy jeśli dołączę do gildii, to moje cuboidy obecne staną się atakowalne ?

Nie Xao, Jeśli maseł dobrze ustawi Plugin NovaGuilds to nie bedzie takich mozliwości.



Ludzie, może nie bedzie tak źle, zobaczmy co maseł tu wytworzy ( Jak spartaczysz maseł to masz wylot i tyle huehuehue :3 )


Zmieniam zdanie na tak Tongue

P.S.

Ale jak mówiłem, maseł zyebiesz i wylot haha XD Taka wola moja Big Grin
#20
Propozycja odrzucona ze względu na dużą różnicę zdań. Jednak gdy na serwerze będzie więcej graczy online i aktywności to spróbujemy jeszcze raz wyjść z inicjatywą.