Coming Soon ™
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości
Ankieta: Czy chciałbyś/chciałabyś nową edycję serwera?
Tak
77.78%
21 77.78%
Nie
22.22%
6 22.22%
[Wyniki ankiety]

Nowa edycja.
#1
Witam, chciałbym zaproponować utworzenie nowej edycji serwera. Większość graczy się ze mną zgodzi, że mapa jest dosyć wyeksploatowana, tak samo mapa endu i netheru...

Na górze zamieszczam ankietę.
#2
Dam na tak, bo nie ma co do roboty.
Pozdrawiam Mirvisek Smile
Pamiętaj wróciłem 
#3
Oo super moje całe zoo pojdzie w..
#4
Szczerze to jestem na tak. Może wtedy powrócę i będę grał codziennie. Niby mam wiele rzeczy co robić bo jestem biedny w porównaniu do innych ale jednak wolałbym nową edycje.
[Obrazek: Becauseitbothersmiia_58c96ee8f2b78895deb...356d44.jpg]
#5
Osobiście jestem na nie, dlaczego?
  • Gracze poświęcili dosyć dużo godzin na to, aby osiągnąć i wybudować swoje budowle (często mogli jeszcze ich nie skończyć, gdy za cel obrali sobie duże projekty)
  • Patrząc na to z punktu przypływu graczy to nie jestem pewien czy to ma jakiś sens. Graczy na początku może być trochę więcej, a potem ich liczba może spadać (choć niczego nie gwarantuje)
  • Osobiście nie wiem czy mi się będzie chciało odbudować mój dotychczasowy dobytek [co prawda potężną  (prawie wszystko) część dostałem od Szafka]

Proponuje:
  • Zwiększyć zasięg losowego teleportu
  • Zresetować (z pomniejszeniem granic oraz zachowaniem zgłoszonych przez graczy wcześniej budowli) nether oraz end
  • Zoorganizować przez serwer (z pomocą graczy oczywiście) duże sprzątanie mapy - opis: https://ancap.pl/temat-sprzątanie-świata-edycja-1
To ten administrator.  Blaze
#6
Jasne, że na tak, nie ma co robić na serwerze; $24k, wybodowany dom. Nuuuda. Wiem, że się napracowaliśmy, ale jak już się wszystko zrobi to nie ma co robić. Poza tym, najlepsza część survivalu to początek (według mnie), trudno itp.
[Obrazek: VWk1BPJ.png]
#7
(13.08.2017 21:49)eriquu napisał(a): Jasne, że na tak, nie ma co robić na serwerze; $24k, wybodowany dom. Nuuuda. Wiem, że się napracowaliśmy, ale jak już się wszystko zrobi to nie ma co robić. Poza tym, najlepsza część survivalu to początek (według mnie), trudno itp.

Podpisuje się pod tym w 100%.
#8
(13.08.2017 21:45)Klerk napisał(a): [...]

Proponuje:
  • Zwiększyć zasięg losowego teleportu
  • Zresetować (z pomniejszeniem granic oraz zachowaniem zgłoszonych przez graczy wcześniej budowli) nether oraz end
  • Zoorganizować przez serwer (z pomocą graczy oczywiście) duże sprzątanie mapy - opis: https://ancap.pl/temat-sprzątanie-świata-edycja-1


Skoro end i nether zostaną pomniejszone, to jest szansa na powiększenie świata normalnego?

Propo propozycji jestem na NIE
[Obrazek: bv7cepwexen5.png]
#9
@up Nie wiem czy jest sens, normalna mapa jest chyba wystarczających rozmiarów
To ten administrator.  Blaze
#10
(13.08.2017 21:45)Klerk napisał(a):
  • Gracze poświęcili dosyć dużo godzin na to, aby osiągnąć i wybudować swoje budowle (często mogli jeszcze ich nie skończyć, gdy za cel obrali sobie duże projekty)


Można zrobić kopie świata i dać do pobrania na forum, tak jak było z poprzednią edycją.


  • Zwiększyć zasięg losowego teleportu
Ale po co? Co da większy zasięg? Jak ktoś chce eksplorować świat by np.: zaleźć miejsce na dom to będzie raczej np.: jeździł na koniu lub osiedli się w jakieś grupce która ma już ogarnięty teren.

(13.08.2017 21:45)Klerk napisał(a):
  • Patrząc na to z punktu przypływu graczy to nie jestem pewien czy to ma jakiś sens. Graczy na początku może być trochę więcej, a potem ich liczba może spadać (choć niczego nie gwarantuje)

Ma sens, jak ludzie widzą że jest nowa edycja to myślą że będą w stanie coś więcej osiągnąć i np.: stać się bogatymi jak tomek, eri czy dusia zamiast zaczynać z zera podczas gdy każdy inny są bogaczami bo pracowali na to kilka miesięcy. A tacy gracze jak ja co wbijają raz na tydzień może zaczną grać częściej bo będą mieli co robić.

Co do sprzątania świata to się zgodzę, przydałoby się takie coś.
[Obrazek: Becauseitbothersmiia_58c96ee8f2b78895deb...356d44.jpg]
#11
Mam teraz mini rozdarcie emocjonalne, bo z jednej strony cos mam zrobione na tej mapie itp itd, ale z drugiej strony nowa edycja to zawsze nowe przygody i chyba jednak opowiem sie za nowa edycja
#12
Ja chyba jednak też jestem na tak bo jednak co z tego, że mamy dobytek mimo to się nudzimy i NIC nie robimy tylko biegamy po mapie.
#13
Niewiele grałem na tej edycji ancapa. Nie wiem czy w kolejnej zacząłbym aktywniej. Może tak, może nie. Wiem, że z poprzednim resetem nie mogłem się przemóc do powrotu. Z resetem jest tak: Jedni tracą ochotę przez jego brak, inni przez reset. Nie ma dobrej i złej decyzji w tej sytuacji.
#14
Zmieniam głos na tak. Lepiej już zrobić nową edycje niż resetować end,nether i surowce. Powinniśmy zapomnieć już o zasadzie z pierwszej edycji o nie zmienianiu mapy, pojawili się nowi właściciele Big Grin
#15
Jako że nowa edycja co 2-3 miesiące staje się prawie klasyką, to nie mam nic przeciwko - bo w sumie i tak byłby reset i tak, nie ważne co powiem XD
#16
Jestem na tak. Może nie gram od początku edycji i nie mam takich majątków jak niektórzy ale szukanie na siłę "co by tu jeszcze zrobić" staje się trochę męczące.
#17
Takie pytanie/propozycja. Może dać seed taki jak z poprzedniej edycji, znaczy tej z tła forum? 5178019746038571832
Starzy gracze z chęcią zajmą stare lokacje na nowo.
Z drugiej strony znany seed daje możliwość oszukiwania przez szukanie skarbów na singlu creative/obserwatorze, więc taka zabawa polegałaby nieco na zaufaniu wobec graczy, którzy nie zawsze są godni zaufania.
#18
Moim zdaniem nowa edycja to całkiem dobry pomysł ale warto by było przywrócić stary system waluty na nowej edycji (złoto) lub wprowadzić fancy system waluty działający na kombinacji kilku surowców.
#19
(14.08.2017 17:20)CookieMonsterN napisał(a): warto by było przywrócić stary system waluty na nowej edycji (złoto) 


Niee. Diamenty to najlepsza możliwa waluta, jeżeli na nowej edycji dalej nie byłoby tp, to robienie torów przyśpieszających byłoby bardzo kosztowne, a diamenty są użyteczne tylko na początku survivalu, potem są niepotrzebne, dobrym przykładem była pierwsza edycja serwera, diamenty były tańsze od złota
[Obrazek: VWk1BPJ.png]
#20
Jestem za zachowaniem diamentowej waluty plus prace, ewentualnie żaden surowiec nie byłby kasą, a jedynie prace jako źródło finansowe - cena surowców byłaby wtedy płynna, ustalana przez graczy. Złota waluta blokowała takie zabawy jak farmy pigmanów czy naturalne mesa biomy.