Coming Soon ™
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości
Ankieta: Którą opcję wybierasz? (Ankieta publiczna)
Opcja 1
66.67%
16 66.67%
Opcja 2
12.50%
3 12.50%
Inne (napisz)
20.83%
5 20.83%
[Wyniki ankiety]

Jak ma wyglądać czwarta edycja ancapa?
#21
Może być pierwsza opcja ale bez /tpa
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTs0kju2i-_3FJb3hWGb-r...K09CNl-cip]
#22
Jestem  za opcja 1 , poniewaz po dodaniu opcji  teleportacji  gra bedzie  łatwa I nudna  I po kilku dniach  kazdemu  sie znudzi.
[Obrazek: giphy.gif]
#23
Tylko pełna teleportacja to był praktycznie jeden z głównych elementów pierwszej edycji Smile
To ten administrator.  Blaze
#24
A może po prostu  coś innego niż to co tu jest opisane?
Każda z wyżej wymienionych opcji ma swoje wady i zalety.
Proponowałbym taką opcję :

- Brak możliwości Teleportacji
- Administracja : zarząd + 2 adminów i 1 moderator
- Otwartość na nowych graczy

- Mała eksploracja mapy ( Czyli mała mapa przykładowo na pierwszy miesiąc 2k x 2k ( po upływie czasu granice byłyby zwiększane )
- Cuboidy na budowle, które spełniają warunki przyznawania takowej ochrony ( Byłyby warunki, które trzeba będzie spełnić by otrzymać takowy cuboid )

- Waluta w Diamentach

- PVP włączone wszędzie ( z wyjątkiem cuboidów )
- Brak jakichkolwiek dodatków niesurvivalowych ( jedynie dodatki zmieniające mechanikę rozgrywki )

- Wszelka rozrywka serwerowa budowana przez graczy
#25
Pierwsza opcja była by ok, gdyby usunąć tpa
[Obrazek: bv7cepwexen5.png]
#26
(17.08.2017 14:58)VirtuozPG napisał(a):
A może po prostu  coś innego niż to co tu jest opisane?
Każda z wyżej wymienionych opcji ma swoje wady i zalety.
Proponowałbym taką opcję :

- Brak możliwości Teleportacji
- Administracja : zarząd + 2 adminów i 1 moderator
- Otwartość na nowych graczy

- Mała eksploracja mapy ( Czyli mała mapa przykładowo na pierwszy miesiąc 2k x 2k ( po upływie czasu granice byłyby zwiększane )
- Cuboidy na budowle, które spełniają warunki przyznawania takowej ochrony ( Byłyby warunki, które trzeba będzie spełnić by otrzymać takowy cuboid )

- Waluta w Diamentach

- PVP włączone wszędzie ( z wyjątkiem cuboidów )
- Brak jakichkolwiek dodatków niesurvivalowych ( jedynie dodatki zmieniające mechanikę rozgrywki )

- Wszelka rozrywka serwerowa budowana przez graczy

Z wszystkim co opisałeś się zgadzam. Wtedy serwer byłby idealny
[Obrazek: VWk1BPJ.png]
#27
(17.08.2017 14:58)VirtuozPG napisał(a):
A może po prostu  coś innego niż to co tu jest opisane?
Każda z wyżej wymienionych opcji ma swoje wady i zalety.
Proponowałbym taką opcję :

- Brak możliwości Teleportacji
- Administracja : zarząd + 2 adminów i 1 moderator
- Otwartość na nowych graczy

- Mała eksploracja mapy ( Czyli mała mapa przykładowo na pierwszy miesiąc 2k x 2k ( po upływie czasu granice byłyby zwiększane )
- Cuboidy na budowle, które spełniają warunki przyznawania takowej ochrony ( Byłyby warunki, które trzeba będzie spełnić by otrzymać takowy cuboid )

- Waluta w Diamentach

- PVP włączone wszędzie ( z wyjątkiem cuboidów )
- Brak jakichkolwiek dodatków niesurvivalowych ( jedynie dodatki zmieniające mechanikę rozgrywki )

- Wszelka rozrywka serwerowa budowana przez graczy


Czyli  jasiu swędzi by bić i okradać innych skoro pvp wszędzie poza cuboidem, ale na cuboidy muszą być jakieś derpowe wymogi które nie zawsze da się spełnić w pierwsze kilka godzin na mapie 2kx2k "genialny plan"

Przez pierwsze kilka dni cuboidy powinny b yć na LUŹNYCH zasadach tak by każdy mógł swój startowy domek z dirta zabezpieczyć przed takim Virtkiem co to klepać chce gdzie popadnie.

Mapa jest bardzo mała taka, szczególnie przy starcie serwera, koło 20 online i ludziach jak Tomek którzy rozkopują  podziemia Big Grin
#28
Dawanie cuba na brzydkie budowle to straszny pomysł! Pojawi się jakiś noobek, zbuduje kloca z byle czego, przestanie grac na serwerze po 10minutach gry i zostawi zacubowany śmieć na mapie  teoretycznie niemożliwy do usunięcia i zniechęcający do osiedlenia się w jakiejś przyjemnej okolicy.
#29
(17.08.2017 14:58)VirtuozPG napisał(a):
A może po prostu  coś innego niż to co tu jest opisane?
Każda z wyżej wymienionych opcji ma swoje wady i zalety.
Proponowałbym taką opcję :

- Brak możliwości Teleportacji
- Administracja : zarząd + 2 adminów i 1 moderator
- Otwartość na nowych graczy

- Mała eksploracja mapy ( Czyli mała mapa przykładowo na pierwszy miesiąc 2k x 2k ( po upływie czasu granice byłyby zwiększane )
- Cuboidy na budowle, które spełniają warunki przyznawania takowej ochrony ( Byłyby warunki, które trzeba będzie spełnić by otrzymać takowy cuboid )

- Waluta w Diamentach

- PVP włączone wszędzie ( z wyjątkiem cuboidów )
- Brak jakichkolwiek dodatków niesurvivalowych ( jedynie dodatki zmieniające mechanikę rozgrywki )

- Wszelka rozrywka serwerowa budowana przez graczy

Mała poprawka: PVP z możliwością wykupienia immunitetu na dobę diaxem, albo na 7 dni za 5 diaxów. Pierwszy tydzień dla nowych graczy immunitet włączony gratis. Tydzień na cośtam do zacubowania wystarczy. Wykluczy też trolli wchodzących na serwer tylko by dokuczać - muszą wejść by odpalić immu i odczekać tydzień by móc się bić.
#30
(17.08.2017 17:25)Irbis napisał(a): Mała poprawka: PVP z możliwością wykupienia immunitetu na dobę diaxem, albo na 7 dni za 5 diaxów. Pierwszy tydzień dla nowych graczy immunitet włączony gratis. Tydzień na cośtam do zacubowania wystarczy. Wykluczy też trolli wchodzących na serwer tylko by dokuczać - muszą wejść by odpalić immu i odczekać tydzień by móc się bić.

Też dobry pomysł.  Można też zrobić, że specjalnie na start serwera PVP będzie wyłączone na tydzień, a później można dać takową ochronę na przykładowe 2 godziny.

CO do wymogów, nie będą one jakieś w pierun wysokie. Będą wystarczające, by zacuboidować domek  zbudowany w pół godziny nawet Tongue
#31
(17.08.2017 14:58)VirtuozPG napisał(a):
A może po prostu  coś innego niż to co tu jest opisane?
Każda z wyżej wymienionych opcji ma swoje wady i zalety.
Proponowałbym taką opcję :

- Brak możliwości Teleportacji
- Administracja : zarząd + 2 adminów i 1 moderator
- Otwartość na nowych graczy

- Mała eksploracja mapy ( Czyli mała mapa przykładowo na pierwszy miesiąc 2k x 2k ( po upływie czasu granice byłyby zwiększane )
- Cuboidy na budowle, które spełniają warunki przyznawania takowej ochrony ( Byłyby warunki, które trzeba będzie spełnić by otrzymać takowy cuboid )

- Waluta w Diamentach

- PVP włączone wszędzie ( z wyjątkiem cuboidów )
- Brak jakichkolwiek dodatków niesurvivalowych ( jedynie dodatki zmieniające mechanikę rozgrywki )

- Wszelka rozrywka serwerowa budowana przez graczy

Moim zdaniem administracja powinna być liczniejsza niż to co napisałeś. Nawet teraz, gdy administracja liczy sporo osób czasem są problemy z ich obecnością. Powinno być więcej moderatorów, bo teraz Lucyferka rzadko jest a Dqmiano też coś rzadko widuje. Dlatego liczebność administracji powinna być podobna do tego co teraz jest.
#32
(17.08.2017 18:05)BogislaV napisał(a):
(17.08.2017 14:58)VirtuozPG napisał(a):
A może po prostu  coś innego niż to co tu jest opisane?
Każda z wyżej wymienionych opcji ma swoje wady i zalety.
Proponowałbym taką opcję :

- Brak możliwości Teleportacji
- Administracja : zarząd + 2 adminów i 1 moderator
- Otwartość na nowych graczy

- Mała eksploracja mapy ( Czyli mała mapa przykładowo na pierwszy miesiąc 2k x 2k ( po upływie czasu granice byłyby zwiększane )
- Cuboidy na budowle, które spełniają warunki przyznawania takowej ochrony ( Byłyby warunki, które trzeba będzie spełnić by otrzymać takowy cuboid )

- Waluta w Diamentach

- PVP włączone wszędzie ( z wyjątkiem cuboidów )
- Brak jakichkolwiek dodatków niesurvivalowych ( jedynie dodatki zmieniające mechanikę rozgrywki )

- Wszelka rozrywka serwerowa budowana przez graczy

Moim zdaniem administracja powinna być liczniejsza niż to co napisałeś. Nawet teraz, gdy administracja liczy sporo osób czasem są problemy z ich obecnością. Powinno być więcej moderatorów, bo teraz Lucyferka rzadko jest a Dqmiano też coś rzadko widuje. Dlatego liczebność administracji powinna być podobna do tego co teraz jest.

Dqmiano nie było bo miał dosyć dużo wyjazdów, tak tylko mówie.
#33
(17.08.2017 17:11)CookieMonsterN napisał(a): Dawanie cuba na brzydkie budowle to straszny pomysł! Pojawi się jakiś noobek, zbuduje kloca z byle czego, przestanie grac na serwerze po 10minutach gry i zostawi zacubowany śmieć na mapie  teoretycznie niemożliwy do usunięcia i zniechęcający do osiedlenia się w jakiejś przyjemnej okolicy.


No tak bo nie da się zrobić wewnętrzego forum  by zapisać datę i kordy tymczasowego kuboida na kilka dni dla nowego gracza, bo jest ich miliony Wink




I z łaski swojej odczepcie się z waszym  pvp od innych graczy i nie wpychajcie nam tego badziewia na siłę, chcecie, włączcie je sobie i klepcie po mordkach ile się da, ja na to nie mam ochoty ani czasu.
#34
Pierwsza opcja, ale bez tpa, home moze byc ale z ograniczeniem czasowym no i bez warpów. Nie dawanie cuboidow na brzydkie kloce. Nie dawanie cuboidow na budynki, ktore sa mniej niz 30 kratek od cuboida innego gracza (na aktualnej edycji administracje chyba to gówno obchodziło to z 30 kratkami, bo mailem pelno cuboidow za blisko).
Zróbcie to, a serwer będzie idealny
Przyjacielu, zajrzyj na mojego bloga gdzie piszę o grach i o życiu.
Zapraszam bardzo serdecznie! :-)
Skirim.eu.org

[Obrazek: m3f5DYn.jpg]
#35
@up

Gostek, home, warpy i tpa było na pierwszej edycji a tak niby chcesz starego ancapa :v . Jak już się bawić w pierwszą edycje to na całego a nie z ograniczeniami.
#36
Wiem że były, oj wiem i pamiętam, ale teraz sobie zdałem sprawe jak to kiedyś łatwo było i akurat bez takich ułatwień będzie lepiej Smile
Przyjacielu, zajrzyj na mojego bloga gdzie piszę o grach i o życiu.
Zapraszam bardzo serdecznie! :-)
Skirim.eu.org

[Obrazek: m3f5DYn.jpg]
#37
Grałam na drugiej edycji i tam też tpa było, jeżeli mam porównywać to o wiele ciekawiej grało się bez tego. Serio chcecie się cofać w czasie i wszystko musi być jak w pierwszej edycji...?
#38
Cytat:Grałam na drugiej edycji i tam też tpa było, jeżeli mam porównywać to o wiele ciekawiej grało się bez tego. Serio chcecie się cofać w czasie i wszystko musi być jak w pierwszej edycji...?
 Według mnie Paula bardzo dobrze mówi, ja owszem nie gram tu długo ale po dodaniu tp do gracza będzie zbyt łatwo i po kilku dniach każdemu się znudzi. I faktycznie musi być tak samo jak na 1 edycji? Po co powtarzać to samo co było?.
Cytat:- PVP włączone wszędzie ( z wyjątkiem cuboidów )
To też jest głupi pomysł (według mnie oczywiście), ponieważ jest nowy gracz chodzi po mapie i inny (już ulepszony gracz) go zabija i tak będzie się powtarzało.  To nie hardcore żeby sie bić po za cuboidem.
To jest oczywiście moje zdanie. Big Grin
[Obrazek: giphy.gif]
#39
Proponuję ankietę odnośnie pieniędzy/zarabiania z opcjami:
-diamenty
-złoto
-prace
-połączenie kilku (opisz które)
#40
Myślę, że nie ma sensu robić ankiety do zarabiania, bo sytem który mieliśmy na 3 edycji był bardzo dobry zarówno jeśli idzie o walutę jak i zarabianie przez prace.