Coming Soon ™
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości
Ankieta: Czy jesteś za powstaniem Sądu Serwerowego?
Tak
10.00%
1 10.00%
Tak, jeżeli gracze nie mają nic przeciwko
20.00%
2 20.00%
Nie
60.00%
6 60.00%
Nie wiem
10.00%
1 10.00%
[Wyniki ankiety]

Propozycja powstania Sądu Serwerowego
#1
Witam! Chciałbym zaproponować utworzenie serwerowego sądu.
Wstępne założenia działania sądu serwerowego:
-wyznaczenie sędziego spośród chętnych i kompetentnych do tego graczy
-zapisanie regulaminu systemu sądowniczego
-sprawiedliwe i rozsądne rozwiązywanie drobnych sporów i zgrzytów między graczami w celu zachowania kulturalnej atmosfery na serwerze
Przede wszystkim od razu zaznaczę, że rozwiązywanie drobnych sporów między graczami to nie sytuacje które już są obejmowane przez regulamin serwera. 
Aby powstał serwerowy sąd potrzeba wstępnego wysiłku w przygotowanie funkcjonalnego systemu i regulaminu, przygotowanie sali sądowej (/warp sąd) oraz wprowadzenie na serwer rangi Sędzia.
Osobiście jestem gotów przygotować powyższe wymagania oraz poświęcenia mojego czasu graczom jako sędzia.
Kary wyznaczane za sąd nie będą również takimi ostatecznościami jak mute czy ban, a będą m.in. wezwaniami o eksmisję (w razie niegodności między dawniej zgodnymi sąsiadami), zakaz nachodzenia itp. , których złamanie dopiero były by karane banem czy też mute.
Dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie, rozważenie i zareagowanie na moją propozycję.
Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie mojej inicjatywy zadaj je w tym wątku a na pewno odpowiem. ~CookieMonsterN
#2
Nudzi ci się prawda? -.-
#3
Ale po co? :v
[Obrazek: VWk1BPJ.png]
#4
Administracja jest takim sądem KappaNa nie.
#5
Na tak, lubię głupie pomysły Wink
Pozdrawiam Mirvisek Smile
Pamiętaj wróciłem 
#6
(02.08.2017 22:04)eriquu napisał(a): Ale po co? :v
Odpowiedź na to pytanie jest w głównym poście tego wątku + doda to trochę oryginalności na tle innych serwerów. Tongue
#7
Niby nie głupie, aby gracze decydowali o wymiarze kary, ale widziałbym bardziej to na forum. Na razie wstrzymuje się od głosu.
[Obrazek: Becauseitbothersmiia_58c96ee8f2b78895deb...356d44.jpg]
#8
(02.08.2017 23:09)Wedar napisał(a): Niby nie głupie, aby gracze decydowali o wymiarze kary, ale widziałbym bardziej to na forum. Na razie wstrzymuje się od głosu.

Wymiar kary nie do końca będzie decyzją graczy, będzie wyrokiem bezstronnego sędziego korzystającego z regulaminu sądu oraz kodeksu karnego, gdyby wymiar kary decydowali gracze to kary mogły by być niesprawiedliwe. Wystarczy jeden dramatyzujący gracz, aby kara z rozsądnej zamieniła się w kosmiczną np. kara za nieustanne nachodzenie w domu/kopalni itp. = zakaz zbliżania się w odstępie 3chunków bez zgody, według dramatyzującego gracza została by zakazem zbliżania się w odstępie 1000 kratek bez zgody. Oczywiście są to skrajności ale gdyby oddano pełną decyzję o wymiarze kary do gracza sąd byłby niesprawiedliwy, jednak możliwość wyboru kary (między np. odszkodowaniem, a pracą społeczną) w niektórych przypadkach mogła by być możliwa.
#9
Mi się nie chce bawić w takie rzeczy, może się już nie ograniczajmy i pomińmy trójpodział władzy i wprowadźmy monarchię  Tongue
#10
Heh i pewnie ty masz być sędzią
[Obrazek: bv7cepwexen5.png]
#11
Za małe poparcie, propozycja zostaje odrzucona.
Właściciel, technik lub obserwator - od początku do końca z ancapem.