Coming Soon ™
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości
Jak zwiększyć ilość fps w Minecraft
#1
<Poradnik został praktycznie skopiowany z mojego bloga>

Najpierw odpalcie Minecrafta z wersją 1.10.2!! Pierwszym i najważniejszym krokiem będzie pobranie Forge z tej strony https://files.minecraftforge.net
Klikamy Installer – zauważcie na wersję, w przyszłości może tam być inna!


[Obrazek: Forge-INSTALERR.png]

Nie patrzymy na to co się dzieje pod tym paskiem, nie ważne czy tam będzie pisało „pobierz” – to zwykła reklama! Czekamy więc pięć sekund, po czym w prawym górnym rogu pojawi nam się przycisk „SKIP” – klikamy go.

[Obrazek: SKIP-forge.png]

Plik nam się pobierze, po czym uruchamiamy go. Odznaczamy Mercurius i klikamy OK. Forge nam się zainstalował. Jeśli mamy Windows to teraz uruchamiamy „start” i wpisujemy %appdata% Uruchamiamy folder .minecraft. Tworzymy w nim nowy folder o nazwie „mods” Teraz musimy pobrać Optifine z tej strony https://optifine.net/home 

Klikamy Downloads

[Obrazek: Strona-glowna-downloads.png]


Tym razem klikamy „Download”, ale przy OptiFine 1.12.2 HD U C5

[Obrazek: Podstrona-klikamy-download.png]

Tak jak poprzednio – cała zawartość strony nas nie obchodzi. Czekamy 5 sekund, po czym klikamy „SKIP AD”


[Obrazek: Czekamy-5-sekund-i-klikamy-Skip-AD.png]

Klikamy to co na obrazku [Obrazek: 1f642.svg]

[Obrazek: Download-Optifine_version.png]

Plik powinien się nam pobrać. Jak się pewnie domyślacie musimy dodać go do folderu „mods”. Po czym uruchamiamy launcher i zmieniamy wersję. Na samym dole powinna być nowa wersja, specjalna dla Forge! [Obrazek: 1f642.svg]  Teraz wystarczy, że wejdziecie na serwer/save i poczujecie różnice. Zapytacie czy jest duża różnica, ja wam odpowiem twierdząco – jest naprawdę duża! [Obrazek: 1f600.svg]

Mam teraz nadzieję, że po zrobieniu tego co wam poleciłem możecie komfortowo grać w Minecrafta







<pierwotna wersja - http://skirim.eu.org/blog/minecraft-jak-...ilosc-fps/ >
#2
1.10.2 ? Co to za stara wersja? 

Ogólnie instalacja Forge automatycznie odejmuje fps, a do Optifine nie jest on wymagany. 

Po drugie, istotną sprawą jest także sama konfiguracja optifine, ponieważ po samym zainstalowaniu, dużego efektu nie widać :/
[Obrazek: bv7cepwexen5.png]
#3
(24.09.2017 10:14)Seed1212 napisał(a):

Plik nam się pobierze, po czym uruchamiamy go. Odznaczamy Mercurius i klikamy OK. Forge nam się zainstalował. Jeśli mamy Windows to teraz uruchamiamy „start” i wpisujemy %appdata% Uruchamiamy folder .minecraft. Tworzymy w nim nowy folder o nazwie „mods” Teraz musimy pobrać Optifine z tej strony https://optifine.net/home 

Klikamy Downloads


Co to za dyskryminacja użytkowników Linuxa? Niech znajdą sterowniki do klawiatury w google to Cię dojadą.
[Obrazek: Becauseitbothersmiia_58c96ee8f2b78895deb...356d44.jpg]
#4
(24.09.2017 10:17)InfoPath napisał(a): 1.10.2 ? Co to za stara wersja? 

Ogólnie instalacja Forge automatycznie odejmuje fps, a do Optifine nie jest on wymagany. 

Po drugie, istotną sprawą jest także sama konfiguracja optifine, ponieważ po samym zainstalowaniu, dużego efektu nie widać :/
U mnie na starym PC różnica wynosiła z 40FPS więc była duża. To zależy od pc w sumie chyba, bo na tym lepszym to roznica tez za duza nie byla bo 10 fps. 
1.10.2 - wtedy robione screeny były, a przecież instalacja się nie różni :> O tym, że forge nie jest wymagany do optifine to nawet nie wiedziałem 0_0
Przyjacielu, zajrzyj na mojego bloga gdzie piszę o grach i o życiu.
Zapraszam bardzo serdecznie! :-)
Skirim.eu.org

[Obrazek: m3f5DYn.jpg]
#5
(24.09.2017 10:21)Seed1212 napisał(a):
(24.09.2017 10:17)InfoPath napisał(a): 1.10.2 ? Co to za stara wersja? 

Ogólnie instalacja Forge automatycznie odejmuje fps, a do Optifine nie jest on wymagany. 

Po drugie, istotną sprawą jest także sama konfiguracja optifine, ponieważ po samym zainstalowaniu, dużego efektu nie widać :/
U mnie na starym PC różnica wynosiła z 40FPS więc była duża. To zależy od pc w sumie chyba, bo na tym lepszym to roznica tez za duza nie byla bo 10 fps. 
1.10.2 - wtedy robione screeny były, a przecież instalacja się nie różni :> O tym, że forge nie jest wymagany do optifine to nawet nie wiedziałem 0_0

40fps? I nie nie zmieniałeś w ustawieniach graficznych? Hmm.. np. Animacje, detale, wydajność, jakość textur itd.?
[Obrazek: bv7cepwexen5.png]
#6
(24.09.2017 10:24)InfoPath napisał(a):
(24.09.2017 10:21)Seed1212 napisał(a):
(24.09.2017 10:17)InfoPath napisał(a): 1.10.2 ? Co to za stara wersja? 

Ogólnie instalacja Forge automatycznie odejmuje fps, a do Optifine nie jest on wymagany. 

Po drugie, istotną sprawą jest także sama konfiguracja optifine, ponieważ po samym zainstalowaniu, dużego efektu nie widać :/
U mnie na starym PC różnica wynosiła z 40FPS więc była duża. To zależy od pc w sumie chyba, bo na tym lepszym to roznica tez za duza nie byla bo 10 fps. 
1.10.2 - wtedy robione screeny były, a przecież instalacja się nie różni :> O tym, że forge nie jest wymagany do optifine to nawet nie wiedziałem 0_0

40fps? I nie nie zmieniałeś w ustawieniach graficznych? Hmm.. np. Animacje, detale, wydajność, jakość textur itd.?
Nic a nic 0_0 Po prostu zainstalowałem i miałem taki skok, że łoooo panie. Normalnie mc mi chodziło w 15 fps, po uzyciu optifine skoczylo do 40-50 (no te 40fps co mowilem to tak okolo)
Przyjacielu, zajrzyj na mojego bloga gdzie piszę o grach i o życiu.
Zapraszam bardzo serdecznie! :-)
Skirim.eu.org

[Obrazek: m3f5DYn.jpg]
#7
A na optifajnie jest. Tylko byś pokazał jak te najsłabsze ustawionka dać a nie...