Coming Soon ™
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości
Ankieta: Czy popierasz ten pomysł?
Tak
75.00%
9 75.00%
Tak, ale po wprowadzeniu poprawek
25.00%
3 25.00%
Nie
0%
0 0%
Nie wiem
0%
0 0%
[Wyniki ankiety]

Prawa I Wymagania Do Otrzymania Cuboida (Działki)
#1
Hey jestem tu z propozycją wprowadzenia odpowiedniego systemu zasad oraz wymagań dotyczących otrzymywania cuboida.
Co raz częściej spotykany jest problem cuboidów na lepianki i nibydomki (które ledwo podchodza pod definicję domu). Jest to w miarę duży problem, bo zneichęca graczy do eksplorowania mapy i kreatywnego korzystania z tego co oferuje.
Proponuję poniższe rozwiązania (wstępne, które zostaną dopasowane później do potrzeb i próśb graczy):
-Wprowadzenie standardu estetyki i konstrukcji budowli, która zasługuje na cuboid
-Przydzielanie cuboidów graczom z kilkudniowym stażem (często zdarza się, że pojawia się nowy gracz tego samego dnia otrzymuje cuboid, a potem nigdy nie wraca na serwer)
-Wyostrzenie zasad otrzymywania cuboida wobec osób karanych (często osoby karane po UB wracają na kilka dni a potem znikają)
-Umożliwienie moderatorom usuwania opuszczonych i brzydkich (obecnych lepianek, nibydomków, ruder itp.) cuboidów
Co myślicie o mojej propozycji? Co chcielibyscie w niej zmodyfikować? (Dajcie znać w tym wątku)
#2
Super pomysł, często przelatuje nad mapą i widzę lepianki, ale najbardziej mnie zastanawia... kto na to daje cuboid? Tak czy siak dobry pomysł.
#3
Jestem za, jednakże przy ustalaniu tych zasad trzeba pamiętać o Wolnościowy w motto serwera.
#4
(18.10.2017 19:14)Jqmey napisał(a): Jestem za, jednakże przy ustalaniu tych zasad trzeba pamiętać o Wolnościowy w motto serwera.


Nikt tutaj wolności nie powstrzymuje (oraz było wspomniane o możliwości poprawek w tej propozycji). Są to po prostu starania o podtrzymanie żywotnosći serwera (i tej edycji) oraz zachowanie czystości mapy.
#5
Jestem na tak, o ile nie będzie trzeba czekać 2 tygodnie na cuboida
#6
Istnieją już teoretyczne zasady stawiania cuboidów :

-Cuboid na DOM : Muszą być wybudowane fundamenty domu i oświetlony teren wokół

-Cuboid na TEREN : Ogrodzony i dokładnie oświetlony

-Cuboid na strukturę : Należy podać przyczynę prośby o cuboida (tzn. gdy np. dostajesz cuboida na świątynie, musisz najpierw podać podwód prośby o cuboida, np. expiarka guardianów)

-Cuboidy na spawner : Tylko gdy gracz ma w planach wybudowanie expiarki z danego spawnera
[Obrazek: bv7cepwexen5.png]
#7
(18.10.2017 19:24)Black napisał(a): Jestem na tak, o ile nie będzie trzeba czekać 2 tygodnie na cuboida


Po przed uchwaleniem tej ustawy wprowadzane będą poprawki, aby wyeliminować niedogodności.

(18.10.2017 19:26)InfoPath napisał(a): Istnieją już teoretyczne zasady stawiania cuboidów :

-Cuboid na DOM : Muszą być wybudowane fundamenty domu i oświetlony teren wokół

-Cuboid na TEREN : Ogrodzony i dokładnie oświetlony

-Cuboid na strukturę : Należy podać przyczynę prośby o cuboida (tzn. gdy np. dostajesz cuboida na świątynie, musisz najpierw podać podwód prośby o cuboida, np. expiarka guardianów)

-Cuboidy na spawner : Tylko gdy gracz ma w planach wybudowanie expiarki z danego spawnera


W teorii to powinno działać ale w praktyce mapa jest potem obsypana byle czym Sad
#8
(18.10.2017 19:30)CookieMonsterN napisał(a):
(18.10.2017 19:24)Black napisał(a): Jestem na tak, o ile nie będzie trzeba czekać 2 tygodnie na cuboida


Po przed uchwaleniem tej ustawy wprowadzane będą poprawki, aby wyeliminować niedogodności.

(18.10.2017 19:26)InfoPath napisał(a): Istnieją już teoretyczne zasady stawiania cuboidów :

-Cuboid na DOM : Muszą być wybudowane fundamenty domu i oświetlony teren wokół

-Cuboid na TEREN : Ogrodzony i dokładnie oświetlony

-Cuboid na strukturę : Należy podać przyczynę prośby o cuboida (tzn. gdy np. dostajesz cuboida na świątynie, musisz najpierw podać podwód prośby o cuboida, np. expiarka guardianów)

-Cuboidy na spawner : Tylko gdy gracz ma w planach wybudowanie expiarki z danego spawnera


W teorii to powinno działać ale w praktyce mapa jest potem obsypana byle czym Sad

Możliwe, że jest lecz na "lepiankę" nikt raczej cuboida nie dostał..

Co do propozycji, jest całkiem spoko, można ustalić dokładne zasady na co dawać cuboida, a na co nie, tylko ta "estetyczność". Trzeba ustalić co to ma oznaczać.. Nie każdy umie budować budowle z kosmosu, dla niektórych kwadratowy dom z wysokością parteru na 2 kratki, jest już super domem..

lepianka-budowla z dirta 2x2x2 bez wyraźniej potrzeby w zastosowaniu..
[Obrazek: bv7cepwexen5.png]
#9
(18.10.2017 19:37)InfoPath napisał(a):
(18.10.2017 19:30)CookieMonsterN napisał(a):
(18.10.2017 19:24)Black napisał(a): Jestem na tak, o ile nie będzie trzeba czekać 2 tygodnie na cuboida


Po przed uchwaleniem tej ustawy wprowadzane będą poprawki, aby wyeliminować niedogodności.

(18.10.2017 19:26)InfoPath napisał(a): Istnieją już teoretyczne zasady stawiania cuboidów :

-Cuboid na DOM : Muszą być wybudowane fundamenty domu i oświetlony teren wokół

-Cuboid na TEREN : Ogrodzony i dokładnie oświetlony

-Cuboid na strukturę : Należy podać przyczynę prośby o cuboida (tzn. gdy np. dostajesz cuboida na świątynie, musisz najpierw podać podwód prośby o cuboida, np. expiarka guardianów)

-Cuboidy na spawner : Tylko gdy gracz ma w planach wybudowanie expiarki z danego spawnera


W teorii to powinno działać ale w praktyce mapa jest potem obsypana byle czym Sad

Możliwe, że jest lecz na "lepiankę" nikt raczej cuboida nie dostał..

Co do propozycji, jest całkiem spoko, można ustalić dokładne zasady na co dawać cuboida, a na co nie, tylko ta "estetyczność". Trzeba ustalić co to ma oznaczać.. Nie każdy umie budować budowle z kosmosu, dla niektórych kwadratowy dom z wysokością parteru na 2 kratki, jest już super domem..

Zasady działania nowej ustawy będą ustalone wkrótce
#10
Przypomnę ustalenia związane z nową edycją:
  • pełna teleportacja (warpy, homy, tpa)
  • administracja i moderacja
  • otwartość na nowych graczy
  • duża eksploatacja mapy
  • cuboidy na wszystkie budowle (brzydkie też)
To praktycznie wszystko wyjaśnia.
Właściciel, technik lub obserwator - od początku do końca z ancapem.
#11
(18.10.2017 21:48)Libter napisał(a): Przypomnę ustalenia związane z nową edycją:
  • pełna teleportacja (warpy, homy, tpa)

Wut wut wut - tpa? xDD 
Co do propozycji - jestem za Big Grin
Przyjacielu, zajrzyj na mojego bloga gdzie piszę o grach i o życiu.
Zapraszam bardzo serdecznie! :-)
Skirim.eu.org

[Obrazek: m3f5DYn.jpg]
#12
(18.10.2017 19:05)Gumiacz napisał(a): [...] przelatuje nad mapą i widzę lepianki, ale najbardziej mnie zastanawia... kto na to daje cuboid? [...]


Co rozumiesz pod słowem "lepianka" ? Nie każdy gracz potrafi budować takie budowle jak ty. Dla niektórych ta "lepianka" może być super domem, a to, że nie umieją ładniej zbudować to nie jest powodów by odbierać im prawo do posiadania cuboida. Każdy jak zaczynał budował domy/bazy , tylko po to aby przetrwać noc, a nie by wyglądało to estetycznie...
[Obrazek: bv7cepwexen5.png]
#13
@up Mam na myśli kwadratowe "coś" z dirta wymieszanego z cobblem gdzie wchodzi się za pomocą drabinki...

@InfoPath na przyszłość nie denerwuj się tak, ponieważ nie napisałem "to jest lepianka bo jest brzydsza od mojej villi!"
Nie wiem skąd te oskarżenia...
#14
(19.10.2017 15:46)Gumiacz napisał(a): @up Mam na myśli kwadratowe "coś" z dirta wymieszanego z cobblem gdzie wchodzi się za pomocą drabinki...


Jeśli to "kwadratowe coś" może spełniać funkcję domu/schronienia, a gracz jest nowicjuszem  to nie powinno być to dyskwalifikowane ze względu na wygląd..
[Obrazek: bv7cepwexen5.png]
#15
(19.10.2017 15:48)InfoPath napisał(a):
(19.10.2017 15:46)Gumiacz napisał(a): @up Mam na myśli kwadratowe "coś" z dirta wymieszanego z cobblem gdzie wchodzi się za pomocą drabinki...


Jeśli to "kwadratowe coś" może spełniać funkcję domu/schronienia, a gracz jest nowicjuszem  to nie powinno być to dyskwalifikowane ze względu na wygląd..

Tak może być kwalifikowane jako schronienie, ale nie gdy ma dziury przez które może dostać się każdy mob...

A jak już to na domki z dirta nie powinno się dawać cuboidów, tak ciężko zamiast dirta użyć drewna?
#16
(19.10.2017 15:50)Gumiacz napisał(a):
(19.10.2017 15:48)InfoPath napisał(a):
(19.10.2017 15:46)Gumiacz napisał(a): @up Mam na myśli kwadratowe "coś" z dirta wymieszanego z cobblem gdzie wchodzi się za pomocą drabinki...


Jeśli to "kwadratowe coś" może spełniać funkcję domu/schronienia, a gracz jest nowicjuszem  to nie powinno być to dyskwalifikowane ze względu na wygląd..

Tak może być kwalifikowane jako schronienie, ale nie gdy ma dziury przez które może dostać się każdy mob...

I twierdzisz, że znalazłeś już takie budowle z dziurami, na które jest nadany cuboid?

(19.10.2017 15:50)Gumiacz napisał(a):
A jak już to na domki z dirta nie powinno się dawać cuboidów, tak ciężko zamiast dirta użyć drewna?


Nie należy zakładać, że każdy dom z dirta jest brzydki.

https://www.youtube.com/watch?v=QWZYTpPzXJ8

Oto przykład domu z dirta, który jest lepszy od niejednego dom z drewna Tongue
[Obrazek: bv7cepwexen5.png]
#17
@up Koordów ci nie podam bo nie pamiętam, ale jednego jestem pewien na tej budowli był cuboid, być może wyglądała lepiej w chwili zakładania zabezpieczenia ale teraz wygląda jak... jak... no jak chlew...

I przestań do mnie pisać jak robot... Przecież już pisaliśmy ze sobą xD

(19.10.2017 15:53)InfoPath napisał(a):
(19.10.2017 15:50)Gumiacz napisał(a):
(19.10.2017 15:48)InfoPath napisał(a):
(19.10.2017 15:46)Gumiacz napisał(a): @up Mam na myśli kwadratowe "coś" z dirta wymieszanego z cobblem gdzie wchodzi się za pomocą drabinki...


Jeśli to "kwadratowe coś" może spełniać funkcję domu/schronienia, a gracz jest nowicjuszem  to nie powinno być to dyskwalifikowane ze względu na wygląd..

Tak może być kwalifikowane jako schronienie, ale nie gdy ma dziury przez które może dostać się każdy mob...

I twierdzisz, że znalazłeś już takie budowle z dziurami, na które jest nadany cuboid?

(19.10.2017 15:50)Gumiacz napisał(a):
A jak już to na domki z dirta nie powinno się dawać cuboidów, tak ciężko zamiast dirta użyć drewna?


Nie należy zakładać, że każdy dom z dirta jest brzydki.

https://www.youtube.com/watch?v=QWZYTpPzXJ8

Oto przykład domu z dirta, który jest lepszy od niejednego dom z drewna Tongue

Co ty dajesz za przykład? Dobrze wiesz o co mi chodzi...
#18
(19.10.2017 15:56)Gumiacz napisał(a): [...]

I przestań do mnie pisać jak robot... Przecież już pisaliśmy ze sobą xD


"Robot", tzn.?
[Obrazek: bv7cepwexen5.png]
#19
@up Piszesz do mnie jakbyś nigdy mojego nicku na oczy nie widział... Z takim poważnym wydźwiękiem... Czuję się wtedy jakbym rozmawiał z biurem obsługi xD
#20
(19.10.2017 16:03)Gumiacz napisał(a): @up Piszesz do mnie jakbyś nigdy mojego nicku na oczy nie widział... Z takim poważnym wydźwiękiem... Czuję się wtedy jakbym rozmawiał z biurem obsługi xD


aha xd
[Obrazek: bv7cepwexen5.png]