Coming Soon ™
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości
Regulamin działu
#1
Czasem proste zmiany mogą znacznie polepszyć jakość tekstu.
Dlatego napiszę tu kilka zasad, które powinien spełniać każdy artykuł w kąciku redakcyjnym:
  • Nie koloruj czcionki - koloru można używać, ale bardzo rzadko i do innych zastosowań niż kolorowanie bloków tekstu
  • Nie centruj akapitów - centrowanie może być użyte co najwyżej do tytułów, długie teksty ciężko się czyta kiedy są wycentrowane
  • Nie używaj pogrubienia/kursywy/podkreślenia na całych akapitach - takie formatowanie może służyć do zaznaczania wyrazów lub zdań, a nie całych akapitów4
  • Pisz poprawnie - jeśli wyraz podkreśla się na czerwono, to sprawdź jego poprawną pisownię
Przykładowe fragmenty artykułów napisanych poprawnie (proszę nie traktować tego jako wzór!):
[spoiler]
Wywiad z XYZem

Ja: Porozmawiajmy o ancapie.
XYZ: Dobrze.
Ja: Co sądzisz o spawnie?
XYZ: Jest brzydki.
[/spoiler]
[spoiler]
Brzydki spawn!

Zewsząd dochodzą wieści o brzydkim spawnie, jednak należy zastanowić się czy rzeczywiście warto go zmieniać. [...]

Po uzyskaniu opinii od wielu graczy można dojść do wniosku, że społeczność serwera [...]
[/spoiler]

Przykładowe fragmenty artykułów napisanych niepoprawnie:
[spoiler]



Wywiad z XYZ



Ja: porozmawiajmy o anacapie

XYZ: Dobże

Ja: co sondzisz o spawwnie?

XYZ: jest bżydki




[/spoiler]
[spoiler]
Bżydki spałn!




Zewszont dochodzom wiesci o bżydkim spawnie, jednak nalerzy zastanowic sie czy żeczywiscie warto go zmieniac. [...]



Po uzyskaniu opińi od wielu graczy można dojsc do wniosku, ze spolecznosc sełwera [...]





[/spoiler]